Güncel

Google, IO 2012'de bakın neleri tanıtacak!

Google'ın 2 gün sonra tanıtması beklenen ürünler!

Google, IO 2012'de bakın neleri tanıtacak!

2012 yılı, teknoloji için şüphesiz son 5 yılın en iyi yıllarından birisi olarak seçilebilir, özellikle bu yıl içerisinde mobil cihazlarda yaşanan gelişmeler tüm dünyayı hayrete bıraktı diyebiliriz. Dünyanın seçkin şirketlerinin yaptığı etkinliklerle yeni cihazlarını, yeni yazılımlarını tanıttığını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Özellikle Microsoft'un yeni Surface,tabletleri çok ses getirmiş, gündeme bomba gibi düşmüştü. Microsoft penceresinden baktığımızda bu yıl oldukça dolu geçti ve geçecek gibi duruyor. Özellikle Windows 8'in bu sene içinde gelmesi, Windows Phone 8 ve Surface tabletler gibi bir çok projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

1340614695_665x300-copy.jpg
Sadece Microsoft'tan değil, bu sene aynı zamanda dünyanın en iyi akıllı telefonu olarak gösterilen, Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S3'de tanıtılmıştı. Daha bir çok gelişme bu yılı diğer yıllardan ayıran eşsiz birer özellikler olarak belirtilebilir.

Bütün firmalar kozlarını öne sürerek yeni ürünlerini tanıtmış, sıra Google'a gelmişti. Google'ın uzun zamandır merakla beklenen I/O etkinlik günü geldi çattı, https://developers.google.com/events/io/ adlı sitede de gördüğünüz üzere geri sayım şimdiden başladı bile. 2 gün sonra yapılacak olan etkinlikte nelerin tanıtılacağını sizler için araştırdık.


Android Jelly Bean 4.1

Uzun zaman önce haberleri internete sızan, Android'in yeni sürümü Jelly Bean'ın 4.1 sürümü ile karşımıza çıkması bekleniyor. Bir çok yeniliği de beraberinde getireceği düşünülen yeni sürümün Google tarafından I/O etkinliğinde büyük bir olasılıkla tanıtılması bekleniyor.

1340614791_android.png


Galaxy Nexus

Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı bilinen internette bir çok yerde de haberi yapılan yeni tabletin 2 gün sonra Google tarafından tanıtılması bekleniyor. Yeni tabletin beklenildiği gibi 7 inç olması beklenirken, Tegra 3 işlemcisi bulundurması bekleniyor.

1340614855_google-nexus-tablet.jpg


Google'ın Sesli Denetimi

Yine uzun zamandır üzerinde geliştirmelerini devam ettirdği Google'ın Sesli Denetim özelliği Android ile bir kaç adım öteye gidecek. Knowledge Graph olarak adlandırılan yeni ses denetimi birlikte, sizin söylediklerinizi algılayıp sadece internette aramakla kalmıyor, sizin söylediklerinizi algılamaya çalışıyor.

1340614954_static-graph.png


Google Gözlükler Tanıtılabilir!

Google'ın geçtiğimiz aylarda tüketicilere çeşitli yollarla tanıttığı yeni gözlüklerinin 2 gün sonra yapılacak olan etkinlikte tüm özellikleriyle tanıtılması bekleniyor. Google'ın muhteşem gözlüğü ile alakalı olarak sizler için hazırladığımız haberlere bakabilirsiniz.

1340614993_133944-this-is-how-google-glass-will-look-like.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.