Güncel

Koronavirüs… Bitirdin bizi be… | TeknolojiOku-Yorum # 3

TeknolojiOku-Yorum programımızın bugün ki bölümünde koronavirüs salgınını gündeme aldık. İşte salgının teknolojiye yaptığı vurgun.

Koronavirüs… Bitirdin bizi be… | TeknolojiOku-Yorum # 3

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Hali hazırda ülkemizde de bu salgına karşın önemli bir mücadele yürütülmekte. Fakat alınan tüm tedbirlere rağmen hala koronavirüs salgınında vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor. 

Dilerseniz konu ile ilgili videomuza aşağıdan göz atabilirsiniz.

Koronavirüs… Bitirdin bizi be… | TeknolojiOku-Yorum # 3

Muhtemelen biri size çıkıp 2020’nin bu şekilde çetrefilli geçeceğini söylese yok artık derdiniz. Çünkü şu anda film senaryolarından fırlamış bir hikayeyi yaşıyoruz. Okullar, marketler, restoranlar ve daha pek çok sosyal alan kapanmış durumda.

Avrupa’da pek çok ülkede sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Halk evlerine kapandı. Pek çok bölgede sıkı karantina önlemleri uygulanıyor.

Ülkemizde ise tablo henüz çok ağırlaşmamış olsa da önümüzdeki süreç bizleri zorlayabilir. Dolayısıyla birkaç ay sonrasını kestirmek gerçekten çok güç diyebiliriz. Daha 1 ay öncesine kadar salgını hiç önemsemeyen İtalya şu anda 2. Dünya Savaşı’ndan sonraki en büyük krizi yaşadığını açıkladı.

İspanya, Fransa ve Amerika’da da durum pek farklı değil. Çin ise vaka sayılarının azaldığını iddia etse de bu çoğu kişiye inandırıcı gelmiyor.

Sonuç olarak zorlu günlerden geçiyoruz. Umarız bu salgını da çok fazla hasar almadan atlatmayı başarırız. Dileriz 2020 önümüzdeki aylarda insanlık için daha iyi bir yıl olur.

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Yorumlar
💠Gakko💠
En büyük hobim Teknoloji ve hersey düzelir ama sağlık yere gelmi Rabbım yardım ede biran önce bite inşallah bu virüs
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.