Güncel

Google Maps ve YouTube artık yok!

Aylardır beklenen yeni iOS sürümü yayınlandı. iOS 6 ile birlikte Apple'ın iPhone ve iPad'lerden harita uygulaması Google Maps'i atması tepkilere neden oldu


Google ile arası pek de iyi olmayan ve birçok alanda rekabetini sürdüren Apple, kendi uygulamalarını öne çıkarmak adına YouTube ve Google Maps'i mobil cihazlarından kaldırdı. Google Maps yerine ise Apple'ın kendi harita uygulaması geldi.

Ancak bir kısım uzmanlar, Google Maps'e kıyasla Apple'ın kendi harita uygulamasının vasat bir durumda olduğuna dikkat çekiyor. Kullanıcılar, Google Maps'te rahatlıkla bulduğu şehir veya bölgeleri Apple'ın yeni harita uygulaması altında bulamıyor.

HİÇBİR KAMU ALANI HARİTADA YOK

Teknoloji siteleri Apple Maps’in çok dikkat edilmesi gereken bir ‘eksikliğine’ dikkat çekti. Bu eksiklik, harita uygulamasında hiçbir kamu alanının yerleştirilmemiş olması. Örneğin hiçbir toplu taşıma bilgisi ve saatleri yer almıyor. Apple, yönergelerin ve saatlerin yerleştirilmesi için üçüncü parti geliştiricilere güveniyor.

1348181705_icerik.jpg


Şu ana kadar üçüncü parti yazılım geliştiricilerinden Maps’e uygulama üreten olmadı. Maps’teki bu önemli eksiklik, iPhone 5’i ilk kez inceleme şansı bulanların tek ve en büyük şikayeti oldu.

Apple, harita uygulaması için TomTom başta olmak üzere Waze ve Yelp servislerinden yararlanıyor.

Normal şartlarda güncellenen bir cihaz artık geri sürüme döndürülemiyor. Ancak Apple'ın harita uygulaması zaman içinde bu sorunları atlatabilir. Daha önemlisi ise Google, Google Maps'i App Store'a eklemek suretiyle kullanıcılar için bir alternatif olabilir.

Yorumlar
Misafir
apple kullanicilari gorsun rezilligi uyanin artik Favori Android
Cevapla
Misafir
Android vazgecilmez en basarili sistem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.