Güncel

Google ödeme kartı hamlesi ile Apple Card’a rakip mi olacak?

Google'ın yeni bir ödeme kartı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Google bu adım ile Apple Card’a rakip olmayı mı planlıyor?


Google'ın fiziksel ya da sanal bir ödeme kartı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Apple'ın ödeme yapmak için kullanıma sunduğu Apple Pay ve Apple Card benzeri bir kart olma özelliği taşıyan bu çalışma, ''Google ödeme kartı hamlesi ile Apple Card’a rakip mi olacak?'' sorularını gündeme getirdi.

Google ödeme kartı hamlesi ile Apple Card’a rakip mi olacak?

Google'ınApple Card ile rekabet etmek için üzerinde çalıştığı düşünülen fiziksel ve sanal banka kartlarını işaret eden bir görüntü sızdı. TechCrunch'ın paylaştığı görüntülere bakılırsa Google Card minimalist tasarımı ile Apple Card'a benziyor. Kartın fiziksel görüntüsüne bakılırsa, Visa ağı üzerinde faaliyet yürüteceğe benziyor. Elbette bu şirketin Mastercard gibi seçenekleri desteklemeyeceği anlamına gelmiyor.

Google tarafından ise ödeme kartı konusunda henüz resmi bir açıklama gelmiş değil, ancak şirket içinden sızan bilgiler de ciddi bir çalışmanın yürütüldüğü yönünde.

Google'ın, üzerinde çalışmakta olduğu bu kartın, Apple Card’dan farklı olarak, bir kredi kartından ziyade bir “ön ödemeli kart” ya da “banka kartı” gibi çalışacak olduğu düşünülüyor. Eğer böyle olursa kullanıcılar Google Card'ı kullanabilmek için herhangi bir bankadan kredi kabul onayı almak zorunluluğu gerekmeyecek. Yani Google kullanıcıları kartlarını istedikleri zaman elde edebilecek ve hesaplarına para yatırarak kullanmaya başlayabilecekler.

Ancak bir diğer sızıntıya göre ise kullanıcılar Google Card'larına Google Pay uygulaması üzerinden, bağlı bir banka hesabı aracılığıyla parmak izi ve PIN kodu ile korunmuş bir şekilde yükleme yapabilecekler. Ancak şu an için Google'ın yenilenmiş Google Pay hizmetini ve Google Card'ı ne zaman piyasaya çıkaracağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.