Güncel

Google Play şarjınızı bitiriyor!

Google Play'de enerji hataları bulundu.

Google Play şarjınızı bitiriyor!

Bildiğiniz gibi Google Play yeni Google'ın yeni bir uygulaması. Android uygulamalarının kolayca kullanımını sunan bu sistemde bazı hatalar bulundu. Akıllı telefonların hayatımızın her köşesine girdiği bir dünyada en çok ihtiyaç duyulan da onların şarjı oluyor. Telefon alırken ilk sorulan özelliklerden bir tanesi de batarya ömrü.

Purdue Üniversitesinin yaptığı araştırmalara göre geçtiğimiz günlerde Android uygulamalarında gösterilen reklamlarda da şarjınızın daha çabuk bitmesine neden olan bazı aksaklıklar tespit edilmişti. Bunun düzeltilmesinin ardından şimdi de Google Play'deki test edilen 187 uygulamadan 42'sinde bazı enerji hataları saptandı.


1340475637_google-play.png
Yapılan tahminlerde geliştiricilerin "Wakelock API"yi kullanırken yaptığı hatalardan kaynaklanan problemler oluştuğu düşünülüyor. Ayrıca bu hatalar tam şarjlı bir telefonun bataryasının yaklaşık 5 saat sonra bitmesine yol açıyor. Hangi uygulamalar olduğu tam bilinmese de kullanıcıların bu konuya dikkat etmesinde fayda var.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.