Güncel

Google Saat uygulamasındaki alarm sorununun suçlusu Spotify çıktı!

Google Saat kullanıcılarının bir süredir yaşadığı alarm sorununun suçlusu Spotify çıktı! İşte detaylar!

Google Saat uygulamasındaki alarm sorununun suçlusu Spotify çıktı!

Bilindiği üzere Android telefon kullanıcıları geçtiğimiz günlerde Google Saat uygulamasında bir süredir alarm çalmama sorunu yaşıyordu. Bu alarm çalmama sorununa yönelik bazı çözümler forumlarda dolaşırken, bu soruna sebep olan şeyin Spotify olduğu ortaya çıktı.

Google Saat uygulamasındaki alarm sorununun suçlusu Spotify çıktı!

Her geçen gün gelişimini hızla sürdürmeye devam eden teknoloji sayesinde telefonlarımız yeni donanımlar ve yeni özellikler kazandı. Bu yeni özellikler sayesinde ise, eskiden bilgisayarlarımız ile yaptığımız birçok işi akıllı telefonlarımız ile yapabilir hale geldik. Bir nevi bilgisayarlarımız ceplerimize girdi. Dolayısı ile, gerek temel işlevler için olsun, gerek yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme, internetten dizi ve film izleme, oyun oynama yahut günlük iş akışını yönetme gibi konularda akıllı telefonlarımız en büyük yardımcımız. Fakat bu durum aynı zamanda bizleri bu cihazlara bağımlı kılıyor.

Google Saat uygulamasındaki alarm sorununun suçlusu Spotify çıktı! - Resim : 1

Zira geçtiğimiz günlerde Android kullanıcıları bu durumun benzer bir örneğini yaşamışlardı. Kullanıcılar Google Saat uygulamasında yaşanan bir hata sebebi ile alarmlarının çalışmamasından yakınmışlardı! Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu hata nedeni ile sosyal medyada öfkelerini dile getiren kullanıcılardan bazıları ise iş ve okul gibi yerlere geç kaldıklarını bu nedenle oldukça sinirli olduklarını dile getirmişti.

Reddit kullanıcısı Policeshootout tarafından paylaşılan bir gönderi ile açığa çıkan bu sorun için alarmı çalmayan kullanıcılardan bazıları öncelikle bunun kendi hataları olduğunu düşünse de, Policeshootout tarafından yapılan bu paylaşımın ardından bunun birçok kullanıcının başına gelen genel bir sorun olduğu anlaşılmıştı.

Bir kaynağın, sorunun Spotify‘daki müziğin zil sesi olarak seçilmesinden kaynaklandığını iddia etmesi üzerine, probleme Spotify bünyesine gelen son güncellemelerden birinin sebep olduğu ortaya çıktı. Bu konuda detay vermeyen Google, resmi bir açıklama paylaştı ve sorun hakkında özür dileyerek problemin yakında çıkacak bir güncelleme ile çözülecek olduğunu belirti.

Yorumlar
puha
redmi note 8 gelmiyomu ya
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.