Güncel

Xiaomi'nin elektrikli aracının ilk görselleri geldi!

Xiaomi geçtiğimiz dönemlerde elektrikli araç sektörüne giriş yapacağını duyurmuştu. Araç için ilk görseller paylaşıldı.


Günümüzde çoğu marka elektrikli araç işine adım atıyor. Akıllı telefon sektöründe kendini kanıtlayan Xiaomi de bu sektöre adım atan isimler arasında yer alacak. Şirket geçtiğimiz günlerde elektrikli araç sektörüne girişini müjdeledi. Bugün ise söz konusu aracın ilk görselleri paylaşıldı. Render görüntüleri herkes tarafından ilgiyle karşılandı.

Çin merkezli teknoloji devinin aracı M1 olarak adlandırılacak. Bugün şirket, ilk elektrikli aracının render görüntülerini paylaştı.  Söz konusu araç MIUI arayüzünün araç için geliştirilmiş versiyonunu kullanacak. Aracın konseptini Mo Fei isimli tasarımcı oluşturmuş. Render görüntüleri de yine Fei'den geldi.

Xiaomi elektrikli aracının ilk görselleri paylaşıldı

Xiaomi'ni ilk aracının, otonom sürüş özelliğine sahip olması bekleniyor. Bununşa birlikte araç sesli asistan desteğine ve holografik bir merkezi kontrol sistemine sahip olacak. Aracın en çok şarj kapasitesi kullanıcıları memnun edecek. Tasarımcı Fei'nin iddiasına göre elektrikli araç 5 dakikalık şarjla 1000 km yol gidebilecek. 

Paylaşılan görseller sayesinde aracın bazı iç ve dış tasarımı hakkında da fikir sahibi olduk. Görüntülerin resmi render görüntüleri olduğunu belirtmekte gayda var. Render görüntüler Xiaomi’nin resmi forumu aracılığıyla paylaşıldı. Çinli teknoloji devinin gelişmiş özellikler sunan elektrikli aracı merakla bekleniyor. Bir çok markanın elektrikli araç sektörüne girdiği bu dönemde geçtiğimiz günlerde Samsung elektrikli araç sektöründeki hissesini satmasıyla gündeme gelmişti. İlerleyen dönemde şirketler arasında elektrikli araç rekabeti ne durumda olacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.