Güncel

Google ve Motorola anlaşmasına ilk dava geldi

Büyük yankı uyandıran Google' ın Motorola' yı satın almasına ilk dava bir yatırımcıdan geldi.


Geçtiğimiz günlerde gündemi meşgul eden Google ve Motorola anlaşması neticesinde, Google Motorola' nın mobil cihaz üretim departmanını 12.5 milyar dolara satın almış ve kimi çevrelerden tepkiler almıştı.

Şimdi ise bireysel bir yatırımcı olan Jhon W.Keating, anlaşmanın adil bir fiyat üzerinden yapılmadığını savunuyor. Motorola CEO' su Sanjay Jha' ya, 9 yönetim kurulu üyesine ve Google aleyhine dava açan Jhon W. Keating, Şikago Eyalet Mahkemesine başvurarak, yönetim kurulu üyelerinin yatırımcılarına karşı olan görevini kötüye kullandığını, Motorola Mobility ve Google' ında su sürece destek olduklarını idda etti.

Yapılan teklifin Google' ın statejik olanı esas alınarak yapıldığını belirten Keating, anlaşma hakkında yürütmenin durdurulması isteminde bulundu.

Google, Motorola' ya ait 17.000 patent ve 7.500 patent başvurusunuda elde ederek, saldırıları bertaraf edeceklerini açıklamıştı.

Bakalım ilerleyen günlerde Motorola' nın diğer yatırımcılarından dava gelecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.