Güncel

Google, 'Virtual Reality' projesinden vaz mı geçti?

Google'ın, 'Virtual Reality' projesinden vazgeçtiği iddiaları bambaşka bir boyut kazandı.

Google, 'Virtual Reality' projesinden vaz mı geçti?

Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük bilişim sitelerinden Recode, dün (15 Temmuz 2016) yayınladığı makalede, şirketin VR (Virtual Reality-Sanal Gerçeklik Gözlükleri) projesinden vazgeçtiğini savunmuş ve bunu Google’ın ismi açıklamayan yöneticilerinden birinin ifadelerine dayandırmıştı. Bu fazlasıyla garipti, zira günümüzden sadece iki ay önce, 10 Mayıs’ta şirket, IO organizasyonunda adeta gövde gösterisi yapmış ve VR’nin geleceğinde kendilerinin, çok özel bir rolü olacağını iddia etmişti.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir yönetici çıkan haberleri yalanladı ve çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bu açıklamaları yapan şirket yetkilisinin ismini neden gizlediği ayrı bir merak konusu.

Amerikalı teknoloji devi Daydream (Oldukça manidar bir kelime, dilimizde 'hayal' anlamına geliyor ) projesi, söylentilere göre aktif olarak devam ediyor. Hatta Google, birkaç ofiste çalışma yapıyor ve bu ofislerin her biri ellişer kişilik ekiplerden oluşuyor.

Şirket yetkilileri, konu ile ilgili şimdilik resmi bir açıklama yapmak istemiyor. VR kitlerinin ne zaman satışa sunulacağı hakkında ise bir şey söylemek için çok erken.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.