Güncel

Google yanlıştan döndü. Kürdistan haritasını kaldırdı!

Geçtiğimiz aylarda Google Haritalar'a eklenen Kürdistan haritası Türkiye'nin talebi üzerine Google tarafından kaldırıldı.

Google yanlıştan döndü. Kürdistan haritasını kaldırdı!

Ekim ayının son günlerinde Google Haritalar'a eklenen ve Kürdistan ismiyle yapılan aramalarda çıkan harita Türkiye çapında tepkilere neden olmuştu. Google'ın neden yaptığı bilinmeyen bu adım Türkiye' yetkililerin de tepkisini çekince şirketten kaldırılması istendi.

Google Kürdistan haritasını kaldırdı

Osmaniye'nin doğusundan itibaren Kürt nüfusun yoğun olduğu illeri de kapsayan harita için harekete geçen yetkililer Google'ın bu yanlışını düzeltmesini istedi. Gelen talepler karşısında harekete geçen teknoloji devi de haritayı kaldırdığını açıkladı.

Irak ve Suriye'nin de kuzey bölgelerini içeren sözde Kürdistan haritası kaldırılana kadar yaklaşık 2 milyon gösterim aldı. Haritayı uygulama üzerinden aramak isteyen kullanıcılar ise "Bu harita, kullanım koşullarını ihlal ettiği gerekçesiyle artık erişilebilir değil" mesajıyla karşılaşıyorlar.

Yorumlar
gerçek
Google çok büyük bir ceza kesmezsek bu hataları yine yapabilirler... bedel ödetmek lazım...
Cevapla
Doktor1
Hiç özür dilemedi. Demek ki bilerek yapıyordur...
Cevapla
Ümit
Bu sığırlar yanlışlık yapmıyor bilerek yapıyorlar,astronomik bir para cezası keseceksin bak hiç yanlışlık yapan oluyormu. Hayır illa yanlışlık yapacaklarsa Türkiye cumhuriyeti tklanınca Osmanlı sınırlarını gösterebilirler onun bir sakıncası yok ))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.