Google yeni arama özelliğini test ediyor!

Artık Google'dan arama yaparak Instagram ve TikTok videolarına kolaylıkla erişim sağlayabileceksiniz.

Google yeni arama özelliğini test ediyor!

Google, arama sonuçlarındaki en son beta özelliğini denemeye başladı. Yeni özellik arama sonuçlarında sosyal medya platformları Instagram ve TikTok'tan videoları da sonuç olarak karşınıza çıkartıyor. 

Yakın zaman içerisinde bu iki platformdaki video içeriklerini Instagram veya TikTok uygulamalarından açmanıza gerek kalmadan doğrudan Google Arama uygulaması üzerinden izleyebileceksiniz.

Google yeni arama özelliğini test ediyor!

Google'ın üzerinde çalıştığı Arama sonuçlarında Instagram ve TikTok'da bulanan videoları gösterme özelliği şimdilik beta aşamasında ve yalnızca sınırlı sayıda mobil kullanıcıya ulaşıyor. Geliştirilen yeni özelliğe göre, Google arama çubuğu sonuçlarında mevcut "En çok okunan haberler, En iyi sonuçlar, ve Twitter sonuçlarına" ek olarak arama sorgunuzun alt tarafında ayrı bir "Kısa videolar" alanı yer alacak. 

Google yeni arama özelliğini test ediyor! - Resim : 1

Kullanıcılar arama çubuğundan yazdıkları bir konu hakkında Instagram veya TikTok videosuyla karşılaşıp videoları açtıklarında, Arama uygulaması içindeki ilgili platformun web görünümüne yönlendirilecekler. Google'ın ilerleyen zamanlarda daha fazla arama terimi ve daha fazla kısa video biçimi eklemesi bekleniyor. Şimdilik beta sürümünü gerçekleştiren özelliğin ise hangi tarihte daha fazla kullanıcıya ulaşacağı henüz bilinmiyor.

Bu yeni özellik hakkında sizin düşünceleriniz neler? Aradığınız bir konu hakkında karşınıza bir TikTok videosu çıkmış olsaydı tepkiniz ne olurdu? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.