Güncel

Google'a Rusya'dan büyük ceza!

Google'a Rusya'dan önemli bir ceza haberi geldi. Başı bu tip dertlerden kurtulamayan marka ile ilgili yeni gelişmeler haberimizde.

Google'a Rusya'dan büyük ceza!

Google ceza almaya devam ediyor. Geçenlerde de bir Avrupa ülkesi tarafından cezaya maruz kalan şirket buna rağmen işleri düzeltmişe benzemiyor. Rusya'da bir mahkeme, teknoloji şirketi Google'a şahsi bilgilere yönelik yasayı ihlal etmesi nedeniyle 3 milyon ruble para cezası verdi. İhlal edilen yasa kullanıcıların şahsi bilgilerini içermesi sebebiyle endişe verici görünüyor.

Google bir ceza daha aldı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu'nun (Roskomnadzor) Google aleyhine açtığı dava, başkent Moskova'da bulunan Taganskiy Mahkemesi'nde görüldü. Rusya'da gelişen bu olay Google'ın veri ihlallerinin sadece bir kaçı durumunda. Bu konuda çok sık gündeme gelen firma, halen bazı önlemler almış değil. Ancak bazı ülkelerde yasa durumuna göre depolama yerleri almak zorunda.

Google büyük ve güçlü bir firma, ekonomik açıdan bu gibi sıkıntıları aşması basit görünüyor. Ancak bu şekildeki veri ihlalleri firmaya kullanıcı kaybettirebilir. Hali hazırda şuan dünyanın en iyi arama motorları arasında birinci sırada, lakin büyük rakipleri de var.

Google'a Rusya'dan büyük ceza! - Resim : 1

Google’ın Rusya’daki şahsi bilgilerin korunmasına yönelik yasayı ihlal etmesi nedeniyle şirketin mevzuata uymadığı hükmüne varan mahkeme, Google'a 3 milyon ruble para cezası verdi. Rus yasalarına göre Google’ın kullanıcılara ait bilgileri Rusya’da depolaması gerekli.

Ülkede benzer ihlaller meydana gelmiş ve Linkedin adlı internet sitesi 2016’da yasaklanmış, Facebook ve Twitter’a ise geçen yıl toplam 8 milyon ruble para cezası verilmişti.

Google'a verilen bu ceza hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Not a Human
Sarkastik haber
Cevapla
abdullah sezgin
çok iyi olmuşasistan mahkemenin kapattığı sayfaları açıp bu sayfalarda gizli binlerce araba sattı bahis kumar oynattı terör sarkılarınınreklamını yaptı PSCP tv perisearchxyz kaçak TVaçt şimdidePİXWOX İG kaçak TV açtı İG İLKSEN GÜÇLÜ adına
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.