Güncel

Google'ın başı dertten kurtulmuyor!

ABD yüksek mahkemesi, Google’ın federal telekulak yasasını ihlal etmekle suçlandığı davanın temyiz talebini reddetti.


ABD yüksek mahkemesi, Google’ın federal telekulak yasasını ihlal etmekle suçlandığı davanın temyiz talebini reddetti. Google, Street View programı haritalarını geliştirebilmek için gizlice kişisel veri toplamıştı.

Dünyanın en çok kullanılan internet arama motoru Google, ülke çapında kamera donanımlı araçlar kullanarak Street View için görüntü biriktiriyordu. Bu sırada şifresiz Wi-Fi ağlarından gizlice e-posta, şifre ve kullanıcı adlarını toplamakla suçlandı.

1404233209_img20140701194331.jpg

Kaliforniya merkezli şirket veri toplama uygulamaları yüzünden devlet soruşturması ile karşı karşıya kaldı. Telekulak Yasası kablolu ve elektronik iletişimin yetkisiz dinlenmesini engelliyor.

Wi-Fi ağlarının bir istisna olduğunu savunan Google yasayı ihlal etmediğini belirterek temyiz mahkemesine başvurdu ve kişisel bilgileri topladığı için özür diledi. Fakat Yüksek Mahkeme tarafından temyiz istediği reddedildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.