Güncel

Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için bunu yaptı!

Guinness Rekorlar Kitabı birbirinden ilginç rekorlar içeriyor. Şimdi bu rekorlara bir yenisi daha eklendi.

Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için bunu yaptı!

Geçen gün Amerika Birleşik Devletleri, Idaho eyaletinde yaşayan bir adam, kafasında 101 rulo tuvalet kağıdını dengeleyerek Guinness Dünya Rekoru kırdı.  Halihazırda bir sürü başka çılgın dünya rekorlarına daha imza atmış olan David Rush, bu başarıyı alnına bir rulo koyarak ve diğerleriyle bunu üzerine inşa ederek başardı.

Alnına dikkatli biçimde tuvalet kağıtları yerleştirme fikrini nereden bulduğu ise tam bir muamma. İnsanlar sadece isimlerini duyurmak ya da rekor kırmak için akla gelmeyecek ilginç eylemlerde bulunuyor.

ABD'li David Rush kafasının üstünde 101 adet rulo tuvalet kağıdı taşıyarak rekor kırdı

Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için bunu yaptı! - Resim : 1

Bu ilginç rekor David Rush'ın dünya rekorları açısından ilk denemesi değil. Rush resmen rekor kırmayı meslek haline getirmiş. ABD'li David Rush aslında 200'den fazla dünya rekoru kırmış. Şimdi bu tuvalet kağıdı rekoru ile bir diğer başarı daha elde etmiş oldu. David Rush'ın açıklamalarına göre, tuvalet kağıdıyla kırılan bu rekorun arkasında geçerli bir sebep var. Rush, bunları STEM eğitimini teşvik etmek için yapıyor. STEM (Fen, teknoloji, mühendislik, matematik) eğitimi, teorik bilginin uygulamaya dönüştürülmesini amaçlayan bir eğitim sistemi.

David Rush, rekorla ilgili “Çocukları STEM konusunda heyecanlandırmaktan ve onlara bunu yapabileceklerini söylemekten daha fazlasını başardım. Bu, matematik ve fen derslerinde başarılı olmak için gerekenlere sahip olduklarına inanmalarına yardımcı olmakla ilgili," açıklamalarında bulundu. 

 
Yorumlar
Kbr
İnsanlığa ne kadar faydalı birşey... 🤦‍♀️😐
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.