Güncel

Günlerdir Türkiye'de olan Bill Gates hakkında şok iddia

Doğum günü için günlerdir Türkiye'de olan Bill Gates için bir iddia ortaya atıldı. İşte detaylar.

Günlerdir Türkiye'de olan Bill Gates hakkında şok iddia

Geçtiğimiz günlerde Bodrum'a gelen Microsoft'un kurucusu Bill Gates görünüşe gçre sadece doğum günü kutlamaları için Türkiye'ye gelmemiş. Ünlü iş adamının "Tükiye'den yüzlerce dönümlük arsa baktığı" iddia ediliyor. Microsoft'un kurucusu Bill Gates "Lana" adlı mega yatıyla, Bodrum ilçesi koylarına gelmişti. 

Günlerdir Türkiye'de olan Bill Gates hakkında şok iddia

Microsoft kurucusu Bill Gates’in doğum günü partisi için özel bir gece düzenlemek amacıyla Bodrum'a geldiği duyurulmuştu. Sadece onunla da kalmamış ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un da Gates'in doğum günü partisine katılmak Bodrum'da bulunduğu ifade edilmişti.

Ancak durum bundan daha öte görünüyor. Bugün ortaya çıkan söylentilere göre New York Post'a konuşan kaynaklar bazı bilgiler sızdırdı. Buna göre, Gates'in Türkiye’de sürdürülebilir bir çiftlik yaratmak istediği öne sürülüyor. Söylentilere göre Gates, Türkiye'den yüzlerce dönümlük arsa bakmış. Gates'in eski eşiyle birlikte yönettiği 50 milyar dolarlık Bill&Melinda Gates Vakfı için "Türkiye’de çok büyük sürdürülebilir tarım alanı yaratmak" istediği iddia ediliyor.

Henüz söylentiler kesin bir sonuca ulaşmış değil. Ancak aynı kaynak Gates’in vakfı için “çok büyük bir sürdürülebilir tarım oluşturma” isteği olduğu konusunda iddiali. Haberin söylentileri yayılmaya başladığına göre önümüzdeki günlerde konu bir netliğe kavuşacaktır. Bill Gates tarafından ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. 

Yorumlar
cabbar
Neden Şok olacaktık onu da yazsaydın keşke..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.