Güncel

Haftanın anketi: Huawei P50 Pro!!

Huawei yakın zamanda P50 Pro modelini tanıtmıştı. Son zamanlarda ambargo yüzünden zor zamanlar geçiren Çinli şirket P50 serisi ile ayağa kalkabilir. Detayları aktarıyoruz.

Haftanın anketi: Huawei P50 Pro!!

Teknoloji dünyasında son haftalar bayağı hareketli geçti. Art arda gelen yeni teknolojik ürünler mi dersiniz, Android dünyasının ilkleri mi dersiniz bir sürü ürün tanıtılmış oldu. Elbette bu gelişmeler kullanıcıları memnun ediyor. Önümüzdeki yılların teknolojisi ekran altı kameralar, kablosuz şarj teknolojileri ve yapay zeka gibi duruyor.

Bu alanda neredeyse bütün firmaların çalışmaları ve ARGE yatırımları mevcut. Bu yatırımlardan birisi de tabiki Huawei'ye ait. Geçen sene ARGE çalışmalarına en büyük yatırımı yapan firma, en son çıkarttığı Huawei P50 serisi ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

İşte kullanıcılara sorulan haftanın anketi sonuçları!

Uluslararası siyasette sıcak sularda ambargo halinde olan Huawei, hayranlarıyla hala arası biraz soğuk gibi. Geçen haftaki ankette kullanıcıların yarısından fazlası Huawei P50 Pro almakla ilgileniyor ama hayranların bazı belirli tercihlerinin sonuçları, oldukça ilginç durumda.

Yeni telefon almayı düşünenler için, 10 seçmenden 1'i Huawei telefonların 5G versiyonlarını bekleyecek gibi. Yeni P50 serisinin yalnızca 4G olması garip bir sınırlama gibi görünsede, ancak yine de hayranlarını bu problem o kadar da rahatsız etmiyor gibi görünüyor.

Haftanın anketi: Huawei P50 Pro!! - Resim : 1

Bir kısım kullanıcılar için, Galaxy S kullanıcılarının duyguları aynı gibi gözüküyor. ( Samsung için Exynos), Çoğu şirketin dahili yongası (Kirin 9000) yerine amiral gemisi Snapdragon yonga setini tercih etmesi kullanıcılar tarafından istenen bir özellik. Dolayısıyla her ikisini de P50'de sunmak durumunda olan Huawei, bu durumu daha kalıcı bir sistemde yaptığı zaman pek çok kişi mutlu olacak gibi duruyor. Yine de ankete katılan o kadar çok seçmen, TSMC'nin 5 nm soketlerine (Snapdragon ve Samsung 5 nm'ye karşı) üretilen Kirin çipini tercih ediyor.

Android ve HarmonyOS tartışması bir yana en önemli ayrım Google Mobil Servisleri ile Huawei Mobil Servisleridir. Başka bir deyişle, her şey uygulamalarla ilgili. HMS ve AppGallery etkileyici bir hızla büyürken, bazı kullanıcılar için hala bazı önemli uygulamalar maalesef bu sistemde yer almıyor. Görünüşe göre pek fazla öneme sahip olan uygulamalar bunlar. (bankacılık uygulamaları ana endişe gibi görünüyor).

Haftanın anketi: Huawei P50 Pro!! - Resim : 2

P50 Pro'daki kamera kurulumu, hayranları için halen kilit nokta. Bazı kullanıcılara göre, şuandaki Pro+ versiyonunda olan periskop kamera (önceki nesillerde Pro+ telefonlar daha uzun odak uzaklığına sahip bir periskopa sahipti) odak uzaklığı kıyaslamalarına göre önemli sorun gibi gözüküyor.

Şu ana kadar Pro modelinden bahsettik çünkü Huawei P50 hakkında söylenecek pek fazla bir şey yok gibi duruyor. Kullanıcıların en çok merak ettiği sürüm Pro+ sürümü idi.

İşte kullanıcılara sunulan "kendinize hangi Huawei P50 serisini alırken görüyorsunuz" anketin sonuçları;

Haftanın anketi: Huawei P50 Pro!! - Resim : 3

Yeni tanıtılan Huawei P50 serisi için ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Alanya
Huawei nin elinde sihirli değnek yok. Kim ne derse desin Harmonyos’un en az iki üç seneye ihtiyacı var. Nefesi yeterse hem başarılı hem kullanıcılar içinde iyi bir alternatif olacağına inanıyorum. Android son zamanlarda tuhaf şeyler yapmaya başladı. Playstore güncelleme sonrası kitaplık kalktı işin yoksa tek tek uygulama ara. Rehberler direk google uygulama rehberi hiç sevmiyorum. Bir kaç firma hariç google galeri oldu berbat.
Cevapla
Gundi
Bende paylaşımı görünce bişey var sandım, Beş para etmez telefonu yalamış, yalamış bırakmışlar
Cevapla
Huawei kötüleme servisi online
Sadece boş laflar var yorumlarda huawei istediğiniz kadar kötüleyin bu işin sonunda galib gelen huawei olacak net
Cevapla
Ümit bülbül
Türkiye servisi ve bu telefon markasından bir halt olmaz. İşin düştüm para sızdırmaya çalışıyor. Yazılım hatasına kapak parası ister. Gidin başka markaları deneyin
Cevapla
bilir kişi
aşırı yanılıyorsun, 4 yıldır huawei nin en güncel cihazlarını kullanıyorum aşırı memnunum
Mmet
Nereden indirdiği belli olmayan güvensiz uygulama mağazası, işletim sistemi ne yaptığı belirsiz. 100 x fotoğraf için 20 bin TL ben vermem. Veren varsa buyursun alsın.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.