Güncel

Haftanın EN'leri - 25 Haziran - 01 Temmuz

PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı.


25 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’lerini” 5 başlık altında sıralandı;

HAFTANIN GÜNDEMİ
TÜRK UÇAĞININ SURİYE TARAFINDAN DÜŞÜRÜLMESİ..

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçağının Suriye tarafından düşürülmesi 299 haberle gündemin ilk sırasında yer aldı. Müslüman Kardeşlerin 84 yıl sonra Mısır iktidarına gelmesi hakkında çıkan 250 haberle 2.sırada yer alıyor. Hakkari’nin Dağlıca Bölgesinde PKK’lıların karakola yaptıkları hain saldırıda 8 askerin şehit edilmesi 169 haberle 3.sıraya geriledi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un adını taşıyan, Türk Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Hürkuş’un hangardan çıkarılması 135 haberle 4.sırayı oluşturuyor. A Milli Takımı'mız, FIBA Bayanlar Olimpiyat Elemeleri çeyrek finalinde Arjantin'i mağlup ederek 2012 Londra Olimpiyatları'nı garantilemesiyle ilgili çıkan 119 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

HAFTANIN ÜNLÜSÜ

TARKAN

Tarkan, Burdur Gölü’nün korunması için yürütülen çalışmalara destek vermesiyle ilgili çıkan 147 haberle haftanın en çok konuşulan ünlüsü oldu. Gülben Ergen, Bodrum'da çekilmiş selülitli görüntüleriyle ilgili yaptığı açıklamalarla 111 haberle 2.sırada yer aldı. Murat Boz, Kuruçeşme Arena’da verdiği konserle ilgili çıkan 95 haberle 3.sırayı oluşturuyor. Murat Boz’u 86 haberle Cem Yılmaz takip ediyor. Piyanist ve besteci Fazıl Say Japonya turnesiyle ilgili çıkan 81 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sırasında yer aldı.

 

HAFTANIN SİYATETÇİSİ

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Siyasetçiler listesinin değişmez lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2769 haberle birinci sıradaki yerini korurken, haberlerde çoğunlukla Kürtaj ve Suriye’nin Türk Savaş uçağını düşürmesiyle ilgili yaptığı açıklamalar ve Diyarbakır bağımsız milletvekili Leyla Zana ile görüşmesi göze çarpıyor. Kemal Kılıçdaroğlu 539 haberle 2.sırada yer alıyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 446 haberle 3.sırayı oluşturuyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım 442 haberle 4.sıraya yükseldi.  Suat Kılıç 412 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinin son sırasında yer aldı.

 

HAFTANIN SPOR ADAMI

AZİZ YILDIRIM

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Futbolda Şike Davası ilgili çıkan 425 haberle bu hafta en çok okunan spor adamı oldu. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman stat çalışmaları ve transferlerle ilgili yaptığı açıklamalarla 279 haberle 2.sırada yer alıyor. Fikret Orman’ı 272 haberle Ünal Aysal takip ediyor.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim yeni sezon için yaptığı transfer görüşmeleri ile ilgili yaptığı açıklamalarla 246 haberle 4.sırayı oluşturuyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören 206 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinin son sırasında yer aldı.

 

HAFTANIN  SPORCUSU

BURAK YILMAZ

Trabzonspor'un eski futbolcusu Burak Yılmaz yeni sezonda İtalya'nın köklü kulüplerinden Lazio ile anlaşmaya varmasıyla ilgili çıkan 204 haberle haftanın en medyatik sporcusu oldu. Galatasaray’ın, brezilyalı futbolcusu Felipe Melo için Juventus ile bonservisini almak için pazarlık yaptığı ile ilgili çıkan 155 haberle 2.sırada yer aldı. Ricardo Quaresma 100 haberle 3.sıradaki ve Hugo Almeida 91 haberle 4.sıradaki yerlerini koruyor.

Emre Belözoğlu 89 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinin son sırasında yer alıyor.

 

GÜNDEM BAŞLIĞI

HABER ADET

TÜRK UÇAĞININ SURİYE TARAFINDAN DÜŞÜRÜLMESİ..

299

MÜSLÜMAN KARDEŞLER MISIR’IN YENİ LİDERİ...

250

HAKKARİ'DE 8 ŞEHİT..

169

‘HÜRKUŞ’ HANGARDAN ÇIKTI İLK UÇUŞU YILSONU YAPACAK...

135

POTANIN PERİLERİ, LONDRA 2012’DE...

119

ÜNLÜLER

HABER ADET

TARKAN

147

GÜLBEN ERGEN

111

MURAT BOZ

95

CEM YILMAZ

86

FAZIL SAY

81

SİYASİLER

HABER ADET

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

2769

KEMAL KILIÇDAROĞLU

539

AHMET DAVUTOĞLU

446

BİNALİ YILDIRIM

442

SUAT KILIÇ

412

SPOR ADAMLARI

HABER ADET

AZİZ YILDIRIM

425

FİKRET ORMAN

279

ÜNAL AYSAL

272

FATİH TERİM

246

YILDIRIM DEMİRÖREN

206

SPORCULAR

HABER ADET

BURAK YILMAZ

204

FELİPE MELO

155

RİCARDO QUARESMA

100

HUGO ALMEİDA

91

EMRE BELÖZOĞLU

89

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.