Güncel

Mi ve Redmi cihazları için Xiaomi MIUI 13 Küresel Hata Durum Raporu!

Xiaomi MIUI 13'ü yayınladığı bazı cihazlarında ufak hataları tespit ediyor. Eğer sizlerde bu cihazlara sahipseniz ve hataların ne olduğunu öğrenmek isterseniz sizleri bu haberimizle baş başa bırakalım.

Mi ve Redmi cihazları için Xiaomi MIUI 13 Küresel Hata Durum Raporu!

Xiaomi, Global ROM için MIUI 13 kararlı güncellemesini yayınlamaya başladı ancak kullanıcılar bazı hatalar ve sorunlarla karşılaşıyor. Bu yazımızda MIUI 13 Global için Xiaomi, Redmi ve Poco cihazlarında bulunan en yaygın bug veya sorunlardan aşağıda verilen rapor sayesinde öğrenebileceksiniz.

MIUI gelişmeye ve büyümeye devam ederken, Mi hayranları, Günlük kullanımda akıllı telefonlarının akıcılığını ve işlevselliğini engelleyen bazı sorunlarla karşı karşıya. Bu nedenle Mi Testçileri ve Mi Hayranları bu sorunları bulmak ve bildirmek için çok çalışıyor ve geliştiriciler ise en kısa sürede düzeltmeler sağlıyorlar.

MIUI 13, performansa aykırı davranıyor

MIUI 13, 28 Aralık 2021'de Çin'de Xiaomi 12 serisinin üç modeliyle birlikte piyasaya sürülürken, Global kullanıcılar için 26 Ocak'ta Redmi Note 11 serisi ile birlikte piyasaya sürüldü. Xiaomi'ye göre MIUI 13 Global, verimliliği ve kişiselleştirmeyi artırmanın yanı sıra temel deneyimi geliştirmek için tasarlandı.

MIUI 13, MIUI 12.5 Gelişmiş Sürüm ile karşılaştırıldığında, hız ve kararlılığa odaklandı, sistem uygulamaları için %20-26 oranında "akıcılık" ve üçüncü taraf uygulamalar için %15-52 oranında "akıcılık" arttırıyor. Yüz doğrulama koruması, gizlilik filigranı ve elektrik dolandırıcılığına karşı koruma gibi gizliliğe birkaç yükseltme getiriyor. Ancak yine de her arayüzde olduğu gibi bazı sorunlar mevcut.

Xiaomi MIUI 13 hata raporları

Model: Redmi Note 10

Sürüm: MIUI-V13.0.3.0.SKGMIXM

  • Düzeltildi: Oyun oynarken durum çubuğu tıklanabilir değil.
  • Analiz: Günlük kullanımda sistem gecikmesi / askıda kalması.

Model: Redmi Note 10 Pro

Sürüm: MIUI-V13.0.2.0.SKFMIXM

  • Düzeltildi: Oyun oynarken durum çubuğu tıklanabilir değil.
  • Bildirildi: Sistem başlatıcı, ana ekranda uygulamaları yüklerken çok fazla zaman alıyor.
  • Bildirildi: Karanlık modda koyu metin sorunu.

Modeli: Mi 11 Lite

Sürüm: MIUI-V13.0.2.0.SKQMIXM

  • Düzeltildi: Oyun oynarken durum çubuğu tıklanabilir değil.
  • Analiz: Günlük kullanımda sistem gecikmesi / askıda kalması.
Yorumlar
Tekin
Ne zamandır şu 13 gelecek bekliyorum ama bu gidişle gelmeyecek beceremediler
Cevapla
Ali Erdoğan
Redmi not10 imeil nezaman gelecek tarih biliniyormu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.