Güncel

HTC üçüncü çeyrekte zarar ettiğini duyurdu

HTC'de iyi gidiş uzun sürmedi. Tayvanlı şirket üçüncü çeyrekte bir kez daha zarar açıkladı.

HTC üçüncü çeyrekte zarar ettiğini duyurdu

HTC, 30 Eylül itibariyle sona eren 2015 yılı üçüncü çeyrek mali raporunu kamuoyuyla paylaştı. Tayvanlı üreticiden yapılan açıklama işlerin rayına oturmadığını gösteriyor. Şirket temmuz-eylül döneminde 659 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Giderler de hesaplanınca HTC üçüncü çeyreği 138 milyon dolar zararla kapattı. HTC geçen yıl aynı dönemde 1.3 milyar dolar gelir, 21.1 milyon dolar net kâr açıklamıştı.

HTC One M9’un beklenen satış performansını gösterememesi, Çin’de düşük seviyede seyreden satışlar ve akıllı telefon dünyasında yaşanan agresif rekabet HTC’nin zarar açıklamasındaki temel etkenler olarak gösteriliyor.

HTC kötü gidişi durdurmak için Şanghay’daki telefon üretim fabrikasını satışa çıkarmış ve iş gücünü %15 azaltacağını açıklamıştı. 2010-2011 yıllarında çift haneli pazar payına ulaşarak mobil dünyasının en iddialı üreticilerinden biri olmayı başaran HTC, son açıklanan verilere göre pazardaki rekabette ilk 10 üretici arasında yer almıyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.