Güncel

Huawei Mate 30 Pro Türkiye sayfası açıldı

Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan Huawei Mate 30 Pro cep telefonunun Türkiye sayfaları açıldı.

Huawei Mate 30 Pro Türkiye sayfası açıldı

Huawei Türkiye, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak Mate 30 Pro modelini Türkiye pazarında satışa sunacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından telefonun Huawei Türkiye internet sitesi üzerindeki sayfası da açıldı.

Huawei Mate 30 Pro Türkiye sayfası açıldı

Özellikle kamerası ile sınırları zorlayan bir cep telefonu olan Huawei mate 30 Pro'nun en büyük sorunu üzerinde Google servislerinin bulunmaması idi. ABD ile sorun yaşayan ve Google tarafından yasaklı markalar listesine alınan Huawei'nin bu modelinde Gmail, YouTube ve Haritalar gibi Google servisleri bulunmuyor. Google'ın bu yasağına rağmen satışa sunulan telefon uzun bir süre Türkiye'de satışa çıkmamıştı.

Görünen o ki telefonu Türkiye pazarında satışa sunmaya kararlı olan Huawei, Türkiye internet sayfalarında bu ürüne de yer verdi. Sayfası açılan cep telefonunun önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Gelen bilgilere göre bu telefonda Google servisleri bulunmayacak. Ancak bunun yerine Huawei ve iş ortakları tarafından geliştirilen alternatif uygulamalar bulunacak. Bu alternatiflerin Google servislerinin yerini alıp almayacağını zaman içinde göreceğiz. Huawei Mate Pro'nun Türkiye fiyatının belli olmadığını da belirtelim.

Yorumlar
Salih
Sadece kamerası için alınırmı bu telefon bunca para verip google uygulamaları olmadıktan sonra
Cevapla
💠Gakko💠
Keşkem 5.000 TL altında fiyata gele de alım gücü eyice arta
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.