Güncel

Huawei Play Store yerine Aptoide kullanabilir!

Huawei, kendi işletim sistemini geliştireceğini geçtiğimiz aylar açıklamıştı. Peki o süreç içerisinde Huawei hangi mağazayı kullanıcılarına sunacak? 

Huawei Play Store yerine Aptoide kullanabilir!

ABD ile Çin arasında yaşanan gerilim en çok Huawei markasını etkiledi. Zorlu bir sürece giren Huawei, kendi işletim sistemini geliştireceğini geçtiğimiz aylar açıklamıştı. Peki o süreç içerisinde Huawei hangi mağazayı kullanıcılarına sunacak? 

Huawei Play Store yerine Aptoide kullanabilir!

Google Play Store desteğini kaybeden Huawei, yeni uygulama mağazası arayışında nihayet sonuca vardı. Yapılan açıklamaya göre Huawei, mağaza boşluğunu Aptoide ile doldurmayı hedefliyor.

Aptoide, hali hazırda Oppo ile işbirliği yapmakta. Bu mağazanın, Huawei’nin akıllı telefonlarında Google Play Store yerine kullanacağı uygulama mağazası olma ihtimali oldukça yüksek. Toplamda 900 bin uygulamaya ev sahipliği yapan Aptoide, şimdilik kullanıcıları ferahlatacak gibi duruyor. 

Şirket Amerika Birleşik Devletleri’nin yasaklarından etkilenmeyecek bir konumda yer alıyor. Mağaza her ne kadar dolu olsa bile hala eksiklikleri mevcut. Umarız Huawei işbirliği ile beraber bu eksiklikler de ortadan kaldırılır. Peki ya siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
Huawei
Huawei'ninson zamanalardaki teknolojik sıçrayışını hazmedemeyen, rakip olamayacağını anlayan malum rakibin sonun başlangıcını içinde hisseden duygunun dışa yansıması olarak yorumluyorum...
Cevapla
Memo
Aynen kardeşim, ABD çıkarcı ülke, yakında nasıl bir pay sahibi olmak istedikleri gün yüzüne çıkar. Umarım Huawei kabul etmez. Huawei katlanabilir telefonu Mate X'i kendi işletim sistemi ile çıkarsın ve güzel bir fiyat biçerse ortalığı yakar bence.
smart person
dünyaya inat illede Huawei
Cevapla
hacı,,
apple ve google ürünlerini ve telefonlarını almayacağız zaten kazık marka..apple ürünleri..google,dende insanlık beklemeyinizz..
Cevapla
Doktor Z 🤒
Bence bir yerden başlanmalı yoksa abd gibi google playde herkesi tehdit eder zaten bu saatten sonra google yede güven olmaz hatta 2 3 degil 4 işletim sistemi geliştirilmeli tekel kırılsın
Cevapla
Temha
İnadına Huawei ..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.