Güncel

Huawei ve ABD gerilimi ne zaman sona erecek?

Huawei ve ABD arasında yaşanan ticaret ve casusluk gerilimi ne zaman sona erecek? Kullanıcıları bu kriz nasıl etkiliyor? İşte detaylar!

Huawei ve ABD gerilimi ne zaman sona erecek?

Huawei ve ABD arasında yaşanan ticaret ve casusluk gerilimi sonrası Huawei yeni bir işletim sistemi için harekete geçmişti. Teknoloji meraklıları Çinli teknoloji devi Huawei'nin yeni işletim sistemiyle ilgili attığı adımları merakla takip ediyor. Peki bundan sonra Huawei nasıl bir yol izleyecek? ABD ile yaşadığı kriz sona erer mi? 

Huawei ve ABD gerilimi ne zaman sona erecek?

ABD ile yaşadığı gerilimin ardından Çinli telekomünikasyon devi Huawei, iki yıllık gelirinin tahmin edilenden 30 milyar dolar daha az olacağını açıkladı. ABD ile yaşadığı gerilimin ardından Çinli telekomünikasyon devi Huawei, yeni işletim sistemini çok yakında kullanıcılarının beğenisine sunacak.

Huawei'nin 2019 ve 2020 yıllarındaki gelirinin 100 milyar dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Bu gerileme anlaşılan firmayı pek endişelendirecek düzeyde değil.

Buna ek olarak ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çin ile ticaret müzakerelerinde ilerleme sağlanması halinde Başkan Donald Trump'un ABD'nin Huawei'ye yönelik yaptırımlarını gevşetebileceğini söyledi. 

Mnuchin, ABD ile Çin arasındaki ticaret müzakerelerinde ilerlemenin, Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi'nin bu ayın sonunda G20 zirvesi sırasında yapacakları görüşmede yaşanabileceğini belirtti. Peki kriz ne zaman sona erecek?

Ortada olan savaşın henüz yakın bir zaman diliminde sona ermesi beklenmiyor. ABD başkanı Donald Trump, Huawei'yi cidddi maddi ve manevi zararlara uğratmakta kararlı. Aynı şekilde Huawei'de ABD'ye bazı sert yaptırımlar yapmak konusunda inançlı. Peki ya kullanıcılar? Kullanıcıları bu kriz nasıl etkileyecek?

Kendi işletim sistemi geliştirme çalışmalarına hız veren marka HongMeng OS isimli işletim sistemini devreye almaya hazırlanıyor. Bunun için kendi işletim sistemini geliştirme ve Google Play’e alternatif olarak kendi uygulama mağazası AppGallery’ye odaklanan Huawei, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkede "HongMeng" için ticari marka başvurularını yapmış durumda.

Firma kullanıcılarını en az zararla bu krizden kurtarma peşinde diyebiliriz kısacası. 

Eğer Huawei'nin HongMeng OS isimli işletim sistemi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız aşağıda yer alan ilgili haberi tıklayabilirsiniz. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

Yorumlar
çin,mali .jin..
TRUMP gittiginde sona erer..trump tam bir pisliktir.
Cevapla
GENC KIZLAR
YENİ BİLGİ YOK..ESKİ SÖZLER.. HUVEİ ARTIK ALINMAZ..TEHLİKELİ VE AJAN CİHAZI OLDU. YANİ BAŞ BELASI OLUR.DİYOR ARKADAŞLAR.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.