Huawei'den ilginç 3D tarama teknolojisi!

Huawei, geliştiriciler konferansında 3D tarama teknolojisini tanıttı. Peki HarmonyOS 3 ile gelen bu özellik neler sunuyor?

Huawei'den ilginç 3D tarama teknolojisi!

Akıllı telefonlarla 3D tarama ilk kez karşılaştığımız bir teknoloji değil. Ancak, genel olarak, başarılı aktarım için bu teknolojiler ve hatta donanım eklentileri için yazılıma ihtiyacınız olabilir.

Huawei Geliştiriciler Konferansı (HDC) kapsamında ortaya çıkan 3D tarama teknolojisi, tüm bunlara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Huawei 3D tarama Teknolojisini Tanıttı!

Huawei'den ilginç 3D tarama teknolojisi! - Resim : 1

Çinli teknoloji devi, ambargonun neden olduğu tüm olumsuzluklara rağmen akıllı telefon pazarına yatırım yapmaya devam ediyor. Ambargo nedeniyle Huawei, yeni çıkan telefonlarında 4G işlemci kullanmak zorunda kalmıştı. Ancak Google hizmetlerini kullanamayan şirket, geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS ile 150 milyon kullanıcı barajını geçti. HDC kapsamında bu önemli gelişmeyi duyuran şirket, yeni teknolojilerini bu konferansta kullanıcılara tanıttı.

Huawei'nin 3D tarama özelliği, dönen nesneyi 360 derece fotoğraf ile gerçekçi olarak tarıyor. Bu taramadan sonra, sadece birkaç saniye içinde, 3D model kayıpsız görünüyor. Bu modellemenin ne kadar iyi olduğuna dair teknik veriler henüz ortaya çıkmadı. Bildiğiniz gibi, bu tür 3D tarama teknolojileri için önemli detaylardan biri taramanın kalitesidir.

YouTube görüntülerine bakılırsa, HarmonyOS kullanan telefon bu 3D tarama teknolojisi ile çok kaliteli bir modelleme sunuyor. Günümüzde bu tür foto-gerçekçi taramalar 3D modelleyiciler için büyük önem taşıyor.

HarmonyOS 3 ve 200 milyon kullanıcı!

Huawei konferansta Harmony OS için de önemli duyurularda bulundu. En hızlı büyüyen mobil işletim sistemi haline gelen HarmonyOS, ilk haftasında 10 milyon kullanıcıya ulaştı. HarmonyOS 2'den sonra ilk olarak 100 milyon sınırını aşan işletim sistemi şu anda 150 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Huawei HarmonyOS 3 ile bu sayının yıl sonunda 200 milyona ulaşacağı görüşünde. Huawei'nin bu işletim sistemini geriye dönük olarak birçok cihaza uyarlaması, HarmonOS'un hızlı büyümesinde büyük bir paya sahip. Bu işletim sistemi akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, akıllı saatler gibi birçok farklı cihazda da mevcut.