Güncel

İçi boş baklava satan tatlıcı gündem oldu

İçi boş baklava satışı yapmaya başlayan bir tatlıcı, sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. İşte detaylar!

İçi boş baklava satan tatlıcı gündem oldu

Son zamanlarda enflasyonun yükseldiği bir gerçek. Özellikle tatlı yapımında kullanılan fıstık, ceviz gibi ürünlerdeki fiyatların aşırı yükselmesi, tatlı sektörünü de derinden etkiledi. Çünkü bildiğiniz gibi Türk mutfağının vazgeçilmez tatlıları arasında fıstıklı baklava, cevizli baklava gibi ürünler başı çekiyor. Ancak maliyetlerin artması sonrasında bu gibi baklava çeşitlerinin yapılması da üretici için zorlaştı.

En boş paket baklava: İçi boş baklava satan tatlıcı gündem oldu

İşte bu duruma dikkat çekmek isteyen bir tatlıcı içi boş baklava satmaya başladı. Fıstıklı, cevizli baklava yerine içerisinde hiçbir şey olmayan başka bir çeşit daha ortaya çıkaran bu tatlıcı sosyal medyada gündem olmayı başardı. Açık konuşmak gerekirse boş paket arabalara alışkınız ancak şu ana kadar hiç boş paket baklava görmemiştik. Ölüm boşluğu diyebileceğimiz bu baklavanın fiyatı ise 19,90 TL olarak belirlenmiş. Ne diyelim, hayırlı satışlar!

Kilosu 210 TL’yi geçen cevizli baklavanın yanında artık 19,90 TL’den satılan boş baklava da seçeneklerimiz arasında yer alacak. Fotoğrafta üreticinin yeni ürün şeklinde büyük bir yazıyla boş baklavanın fiyatını müjdelediği tabela hemen dikkat çekiyor. Enflasyonun geldiği noktayı özetleyen bu durumun sonrasında sosyal medya mizahşörleri de tabii ki boş durmadı. Ortaya çıkan görüntünün trajikomik olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.