Güncel

İçtiğiniz sütlere dikkat, kanser yapıyor!

Her gün tüketilen süt ve süt ürünlerine dikkat! Piyasada satılmakta olan sütler kanser yapıyor...

İçtiğiniz sütlere dikkat, kanser yapıyor!

Dünyada teknoloji geliştikçe kansere karşı, hastalıklara alınan önlemler artıyor fakat bir tek şeye çözüm bulunamıyor. O da insanların geçmişten gelen alışkanlıkları. Tarım bakanı Mehdi EKER piyasada satılmakta olan sütlerde karaciğer kanseri, sarılık ve siroza yakalanma riskini artıran antibiyotik kalıntısı ve aflatoksin M1 olduğu iddialarını doğruladı...

1334913059_sut.png

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’de 7’den 70’e her kesimin günlük olarak tükettiği sütlere ilişkin çarpıcı bir itirafta bulundu. Eker, piyasadaki sütlerde karaciğer kanseri, sarılık ve siroza yakalanma riskini artıran antibiyotik kalıntısı ve aflatoksin M1 olduğu iddialarını doğrulayarak, “Bakanlığımızca yürütülen kontrol ve denetimlerde sütlerde antibiyotik kalıntısına ve aflatoksin M1’e rastlanabilmekte olup bunlarla ilgili gerekli yasal işlem yapılmaktadır” yanıtını verdi. Eker, mevzuata uygunsuz faaliyet gösteren işletmelerin isimlerinin ifşa edileceğini kaydederken, “her eve bir gıda denetçisi” projesini hayata geçireceklerini belirtti.

1334913117_sut56315.jpg

Siz tükettiğiniz süt ve süt ürünlerine dikkat ediyor musunuz?

Her gün 7'den 70'ine milyonlarca kişinin tükettiği en önemli temel besin gıdalarından süt ve süt ürünlerini tüketirken nelere dikkat etmelisiniz?

Türkiye binlerce insanın tükettiği süt ve süt ürünlerinde hangi markaların tercih edildiğini görmek için sayfayı beğenmeniz yeterli.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.