İddia: Bitcoin, 2023'te başka bir boğa koşusu için zemin hazırlıyor!

Bitcoin, 2023'te başka bir boğa koşusu için zemin hazırlıyor! İşte nedeni!

İddia: Bitcoin, 2023'te başka bir boğa koşusu için zemin hazırlıyor!

Bitcoin'in ( BTC ) son boğa koşusu, Kasım 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 $ ile zirveye ulaştı, ancak varlık ve genel kripto piyasası o zamandan beri kazanımları tersine çevirdi. Hakim düşüş duygularına rağmen, tarihsel veriler, Bitcoin'in 2023'te başka bir ralliye başlamak için sıraya girebileceğini gösteriyor.

İddia: Bitcoin, 2023'te başka bir boğa koşusu için zemin hazırlıyor!

Özellikle, strateji hizmetleri platformu XOR'un CEO'su Aurelien Ohayon tarafından paylaşılan 28 Aralık tarihli bir analiz, Bitcoin'in tarihi boğa koşusunun her dört yılda bir gerçekleştiğini belirtiyor. Bu durumda, ilk boğa koşusunun 2015'te bir ralli ile sonuçlanan başka bir gerilemeden önce 2011'de ortaya çıktığını kaydetti. Gerçekten de 2018 kripto kış sezonundan sonra Ohayon, 2019'un başka bir Bitcoin boğa koşusunun temelini oluşturduğuna dikkat çekti.

Sonuç olarak, tarihsel eğilime dayalı olarak 2023, potansiyel olarak Bitcoin boğa koşusu için temel oluşturacak. Ohayon'un teknik analizine göre, Bitcoin ayı piyasaları yalnızca bir yıl sürüyor.

İddia: Bitcoin, 2023'te başka bir boğa koşusu için zemin hazırlıyor! - Resim : 1

Bitcoin boğa koşusu analiz tablosu. Kaynak: TradingView

2022 boyunca Bitcoin'in, hakim makroekonomik faktörler ve FTX kripto borsasının çöküşü gibi yüksek profilli olaylar arasında piyasanın baskı altında kalması nedeniyle büyük ölçüde düzeldiğini belirtmekte fayda var.

Bu nedenle, Ohayon'un analizi doğrulanırsa, Bitcoin toparlanmadan önce bir dip aramalıdır. İlginç bir şekilde, Finbold tarafından bildirildiği üzere, tarihsel veriler, Bitcoin'in toplanmadan önce muhtemelen yaklaşık 9.000 dolara düzeleceğini gösteriyor. Konum, özellikle 2021 boğa koşusunun temelini oluşturdu.

Başka bir yerde, saygın kripto analisti Vince Prince tarafından yapılan bir analize göre, Bitcoin 'Mutlu Noeller Döngüsü'nü takip ederse 2026 yılına kadar potansiyel olarak 1,8 milyon dolara ulaşabilir. Bu döngü, Bitcoin'in son üç yıldır Noel döneminde tarihi zirvelere ulaştığını gördü ve trend, ayı piyasasına rağmen 2022'de de devam etti.

İddia: Bitcoin, 2023'te başka bir boğa koşusu için zemin hazırlıyor! - Resim : 2

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, Bitcoin 16.666 dolardan işlem görüyordu ve 17.000 doların altındaki konsolidasyon devam ediyordu. Özellikle günlük grafikte, amiral gemisi kripto para birimi %0,90 oranında düzeltme yaptı.

İddia: Bitcoin, 2023'te başka bir boğa koşusu için zemin hazırlıyor! - Resim : 3

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kripto ticaret uzmanı Michaël van de Poppe, varlığın mevcut fiyat hareketine dayanarak, Bitcoin 17.400 $ ve 17.600 $ direnç seviyelerini aşarsa, BTC'nin daha hızlı hızlanarak bir rahatlama rallisi oluşturacağını belirtti.

Bitcoin 2023 görünümü

2023'e girerken, kripto sektörü oyuncularının bir bölümü, varlığın görünümü hakkında çeşitli görüşler paylaştı. Örneğin, BitcoinMiningSoftware.com'u çalıştıran kripto madencisi Stefan Ristic, Bitcoin'in 2023'te baskı altında kalacağına inanıyor ancak 2024'teki halving olayının 2025'teki bir ralli için katalizör görevi göreceğini kaydetti.

Başka bir yerde, Netcoins kripto borsası başkanı Fraser Matthews, 2023'te Bitcoin için daha fazla sıkıntı öngörüyor ve dijital varlığın yaklaşık 10.000 dolara düzelebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Bu arada Ohayon'un analizi, Bitcoin'in fiyat geçmişinin 2023'ün ilk altı ayında olası bir boğa dönüşüne işaret ettiğini gösteren önceki bir tahminle uyumlu . 2023'ün ilk gününde BTC ticaretinin 16.722 dolardan olacağı tahmin ediliyor.

Aynı zamanda, Bitcoin hala olası yükseliş tetikleyicilerinden yoksundur ve enflasyonun yol açtığı makroekonomik unsurlar gibi dış etkenlere karşı hassastır.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.