İddia: BTC fiyatı için 'gerçek maksimum dip noktası' belirlendi!

Kripto uzmanının görüşü: BTC fiyatı için 'gerçek maksimum dip noktası' belirlendi.

İddia: BTC fiyatı için 'gerçek maksimum dip noktası' belirlendi!

Kripto para piyasası haftalardır kırmızı bir çizgi ile mücadele ediyor ve aynı zamanda en büyük varlığı olan Bitcoin ( BTC ), psikolojik seviye olan 17.000 $'ın üzerinde tutunmayı başaramadığı için yatay bir ticaret modelinde sıkışıp kaldı.

İddia: BTC fiyatı için 'gerçek maksimum dip noktası' belirlendi!

Kripto uzmanı Mags, bunu göz önünde bulundurarak, 10.000 $ - 14.000 $ arasındaki olası bir aralıkta Bitcoin ticaretinin çoğu kripto tüccarı için maksimum sıkıntı olmayacağını, ancak 'gerçek maksimum sıkıntı' fiyatın aylarca 500 $ aralığında hareket etmesi olacağını belirtti.

İddia: BTC fiyatı için 'gerçek maksimum dip noktası' belirlendi! - Resim : 1

Bitcoin fiyat eylem analizi ve tahmini. Kaynak: Mags

Mags'in 2023'teki olası Bitcoin fiyat hareketi tahminini içeren grafiğine göre, amiral gemisi varlık uzun süre 17.000 dolar civarında kalabilir ve bu da çoğu yatırımcının sermayesinin büyük bir bölümünü kaybetmesine neden olabilir.

Analistin açıkladığı gibi:

“10.000 $ – 14.000 $ çoğunluk için Max acı olmayacak çünkü çoğunuz buna hazırsınız! Gerçek maksimum acı, fiyatın aylarca 500 $ aralığında hareket etmesidir. İnsanların çoğu, ±%2 düz bir Aralıkta aşırı alım satım yaparak sermayelerinin büyük bir bölümünü aşındıracak.”

Makroekonomik etkiler

Aynı zamanda, “Rich Dad Poor Dad” adlı kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Federal Rezerv'in trilyonlarca dolar basma olasılığına rağmen Bitcoin sahiplerinin gelecekte 'daha da zenginleşeceğini' öne sürdü.

Bu arada, Bitcoin yatırımcıları hem Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) hem de Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının bu hafta yapılması nedeniyle nefeslerini tutuyorlar ve sonuçları ilk dijitalin fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, Bitcoin 16.970 dolardan el değiştiriyor, günde %1,18 ve önceki yedi günde %2,05 düşüş kaydediyor, ancak mevcut fiyat hala 30 gün öncesine göre %0,72 daha yüksek.

İddia: BTC fiyatı için 'gerçek maksimum dip noktası' belirlendi! - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

326,38 milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin, bu göstergeye göre en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor, ardından ikinci sırada ve piyasa değeri miktarının neredeyse yarısı olan Ethereum ( ETH ) geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.