İki dünya devinin üretimleri durma noktasına geldi!

Çin'de devam eden elektrik kesintileri nedeniyle 2 büyük firmanın üretimleri aksamaya devam ediyor.

İki dünya devinin üretimleri durma noktasına geldi!

Çin'in Liaoning, Cilin ve Heilongjiang eyaletlerinde devam etmekte olan elektrik kesintileri hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. 100 milyon kişinin mağdur olmasına sebeb olan elektrik kesintisi, aralarında iki büyük teknoloji devi olan Apple ve Tesla'yı derinden etkilemeye devam ediyor. Bu iki firmanın üretim yapan fabrikalarında hizmetler durma noktasına geldi.

Üretimleri aksıyor!

Çin'de süregelen elektrik krizi, ülkenin kuzeydoğusunda hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Çok sayıda fabrika, maalesef üretimlerinin durma noktasına geldiğini açıkladı. BBC'nin aktardığına göre, ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Liaoning, Cilin ve Heilongjiang eyaletlerinde uzun süreli elektrik kesintileri meydana gelmişti.

İki dünya devinin üretimleri durma noktasına geldi! - Resim : 1

Elektrik kesintisinin etkilediği toplam mağduriyet 100 milyona yakın. Bu kişilerin hayatlarını olumsuz etkilerken bunun yanı sıra aralarında Apple ve Tesla'ya üretim yapan bazı fabrikaların da olduğu çok sayıda tesiste, üretim artık durma noktasına gelmiş. Çin'in 3 eyaletinde etkili olan kesintiler nedeniyle, mağduriyet yaşayan insanlar, sosyal medyalardan yaptıkları paylaşımlarda ısınma, trafik ve diğer önemli işlerin aksamasından şikayette bulundular.

Ayrıca elektriklerin kesildiği bazı fabrikalarda, havalandırma sistemlerinin durması nedeniyle karbonmonoksit zehirlenmeleri de meydana geldi. Çok sayıda işçi hastanelik olurken, Şangay'da da trafik ışıkları ve aydınlatmaların çalışmaması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

Enerji şirketleri ve uzmanlar ise bu problemin, bir süredir daha Çin'de etkili olmasını bekliyor. Elektrik kesintilerinin 2022'nin ortalarına kadar etkili olabileceği ve üretimde ciddi aksamalara yol açabileceği konusunda da uyarıyorlar.