Güncel

İngiliz Premier Ligi, NFT'ler için ticari marka başvurusunda bulundu!

İngiliz Premier Ligi, NFT'lere ve ticari marka başvurularıyla metaverse'e giriyor. İngiliz Premier Ligi (EPL), Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) iki başvuruyla meta veri tabanına giren en son varlık oldu.

İngiliz Premier Ligi, NFT'ler için ticari marka başvurusunda bulundu!

Daha fazla küresel marka, hayranlarla bağlantı kurmak için daha fazla yol açmanın bir parçası olarak, karşılıksız tokenlere (NFT'ler) ve meta veriye giderek daha fazla ilgi gösteriyor. Şimdi de İngiliz Premier Ligi, NFT'lere ve ticari marka başvuruları ile metaverse alemine katılıyor.

İngiliz Premier Ligi, NFT'ler için ticari marka başvurusunda bulundu!

Dünya çapında en çok izlenen spor liglerinden biri olan İngiliz Premier Ligi (EPL), Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) iki başvuruyla meta veri tabanına giren en son varlık oldu.

Premier League'in metaverse'e girişi, lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 6 Haziran'da Twitter hesabı aracılığıyla açıklandı. Uygulama, ligin adını ve “aslan başı” logosunun yanı sıra “sevgi dolu kupa” logosunu da içeriyor.

Ticari marka başvurusu 1 Haziran 2022'de yapıldı ve USPTO, başvurunun gerekli tüm gereklilikleri karşıladığını doğruladı.

EPL'nin kriptoya girişi

Futbol liginin NFT'ler, kripto para birimleri, dijital jetonlar, dijital koleksiyonlar, dijital ticaret kartları, dijital sanat, kripto ticareti, sanal ayakkabı, giyim, şapka ve spor giyim gibi diğer sektörlere girme niyetinde olduğu algılanabilir.

Başvuru için; "Premier Lig düzenli olarak bir milyardan fazla insan tarafından izleniyor, bu nedenle markaya verilen değer önemli. Bu başvurular, sanal ve kripto unsurları içeren günümüz ekonomisinde ve meta veri tabanında yarının sanal ekonomisinde markayı korumak için mantıklı bir adımı temsil ediyor” ifadelerine yer verildi.

Benzer şekilde, dünya futbolu yönetim organı FIFA, premier gibi bir ticari marka için başvuruda bulundu. Kondoudis, metaverse'e giren spor varlıklarının sayısının özellikle önümüzdeki 12 ay içinde artmaya devam edeceğini kaydetti.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.