Güncel

İngiltere hükümeti bütün mobil ve internet abonelerini izleyecek

İngiliz hükümeti anti-terör yasasını bahane ederek ülkedeki bütün iletişim trafiğini kayıt altına almaya kararlı görünüyor.

İngiltere hükümeti bütün mobil ve internet abonelerini izleyecek

İngiliz hükümeti İngiliz ISS'lerden(internet servis sağlayıcıları) ve mobil operatörlerinden internet kullanıcılarını, telefon görüşmesi detaylarını, metin mesajlarını ve web sitesi ziyaretleri ile çevrimiçi iletişim kayıtlarını tutmak için zorlamayı planladığı iddia ediliyor.

1329851602_pic8b3.tmp.jpg

Gündeme gelen anti-terör planlarına göre mobil operatörleri ve ISS'ler en az bir yıl için bu bilgileri saklı tutmak ve Devlet güvenlik servisleri tarafından istendiğinde kullanılabilir hale getirmek zorunda olacak.
Önerilen (CCDP) İletişim Kapasitesi Kalkınma Programına göre aramalar ve e-postaların gerçek içeriği, telefon numaraları, e-posta adresleri ve sosyal ağlar ve telefon kullananların kimlikleri bir yıl boyunca saklı tutulmalı. Depolanan bilgilerle terörle bağlantısı olabilecek telefon ve internet kullanıcılarını ve çevrimdışı, etkileşim faaliyetlerini tespit etmek mümkün olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.