Güncel

Instagram 3 boyutlu avatar desteği sunuyor!

Meta, 3D avatarları Instagram, Facebook ve Messenger'da yaygınlaştıracağını duyurdu. Şirket metaverse girişimini bir tık daha yukarı taşıyor.

Instagram 3 boyutlu avatar desteği sunuyor!

Üç boyutlu avatar özelliği daha fazla platforma yayılıyor. Meta, (eski adıyla Facebook) metaverse girişimlerini bir tık daha ileri taşıyacak yeni girişimini duyurdu. Buna göre artık Facebook ve Instagram'da 3d avatarlar yaygın olarak kullanılabilecek.

Meta yakın zamanda Instagram'a Avatar ekleme özelliği getirmişti. 3D Avatar özelliği ilk olarak ABD, Kanada ve Meksika'daki kullanıcılara açılacak. Kapsamlı bir kullanımla diğer ülkelere de gelmesi beklenen özelliğin yaygınlaşması biraz zaman alabilir. Kullanıcılar, 3D Avatar'ları sticker ve profil resmi olarak kullanabilecek. 

Instagram 3 boyutlu avatar desteği sunuyor!

instagram

Şirket yayınladığı duyuruda Avatar'lara yeni görünümler eklediğini de duyurdu. Meta, 2022 boyunca söz konusu yeni avatarlara  göz, burun, sakal ve saç şekli, giysi ve beden tipi seçenekleri eklemeyi sürdürecek. Instagram üzerinden kendi avatarınızı oluşturmak isterseniz, Ayarlar > Hesap > Avatarlar yolunu izlemeniz gerekecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, geçen yıl Meta’nın yeni adını açıklamıştı. Şirket isim değişikliği ile birlikte vizyonlarında da bir değişikliğe gitti. Buna göre şirket artık metaverse kavramını önde tutuyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren platfform kullanıcılara birbirinden farklı metaverse özellikleri sunmaya devam edecek. Zuckerberg son paylaştığı gönderisinde , “(Önümüzdeki dönemde) gerçekten sanala kadar farklı şekillerde birden fazla avatarınız olacak.” dedi. Siz bu yeni avatarlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.