Güncel

Instagram'da nasıl canlı yayın başlatırım?

Teknolojioku olarak bu içeriğimizde Instagram'da canlı yayın yapmak için izlemeniz gereken adımları sırası ile paylaştık. İşte izlemeniz gereken o adımlar!

Instagram'da nasıl canlı yayın başlatırım?

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram'ın sayısız özelliği mevcut. Bunlardan biri de Instagram üzerinden gerçekleştirebileceğiniz canlı yayın özelliğidir. Bu özelliği herkes kullanabilir ve de kullanımı oldukça basittir. Ancak Instagramı kullanarak canlı yayın gerçekleştirme işlemine geçilmeden önce ilk olarak Instagram'ınızın güncel versiyonunu kullanmakta olduğunuzdan emin olmanız oldukça önemli bir konudur. Yazımızın devamında Instagram'da nasıl canlı yayın başlatırım? sorusunun yanıtını basit adımlarla anlatıyor olacağız.

Instagram'da nasıl canlı yayın başlatırım?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram'ın en sevilen özelliklerinden biri de canlı yayın özelliğidir. Bu özelliği birçok kullanıcı farklı amaçlarla kullanmakta, ancak özellikle de reklam ve pazarlama çalışmalarına çok farklı bir boyut kazandırmış durumdadır. Lâkin bu özellikten faydalanabilmeniz için Instagram uygulamanızın güncel sürüme sahip olması gerekmektedir. Eğer mevcut uygulamanız güncel durumda değilse uygulama marketi üzerinden kolaylıkla güncelleme yapabilmeniz mümkün. Teknolojioku olarak bu içeriğimizde Instagram'da canlı yayın yapmak için izlemeniz gereken adımları sırası ile paylaştık. İşte o adımlar;

Instagram'da nasıl canlı yayın başlatırım? - Resim : 1

Instagram uygulamasından bir canlı yayın başlatmak için izlemeniz gereken adımlar

  • Akış'ta herhangi bir yerde sağa kaydırıp alttaki Live kısmına inin.
  • Başlık eklemek için sol tarafta Başlık'a tıklayarak bir başlık girin ve ardından Başlık ekle'ye dokunun.
  • Alttaki Instagram'da nasıl canlı yayın başlatırım? - Resim : 2 simgesine dokunun. İzleyici sayısı ekranın üst tarafında, yorumlar ise alt tarafta görünür.
  • Ekranın alt kısmında Yorum Yap'a dokunarak bir yorum ekleyebilirsiniz.
  • İzleyicilerin daha kolay görmesini istediğiniz bir yorumu başa tutturmak için yoruma ve ardından Yorumu başa tuttur'a dokunun.
  • İşiniz bittiğinde sağ üstteki Sonlandır'a dokunun ve ardından onaylamak için tekrar dokunun. Burada, canlı videonuzu film rulonuza kaydetmek için sol üst köşedeki Instagram'da nasıl canlı yayın başlatırım? - Resim : 3 simgesine dokunabilir veya profilinizde paylaşabilirsiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.