Güncel

interneti kullanan küresel nüfusun % kaçı kripto para kullanıyor? İşte detaylar!

Özellikle kripto para ile ilgili güncel içerikleri ile bilinen finans haberleri üreticisi Finbold tarafından elde edilen verilere göre küresel nüfusun % kaçı kripto para kullanıyor? Hangi yaş aralığı daha aktif? Kadınlar mı yoksa erkekler mi kripto para yatırımında daha etkili? İşte detaylar!

interneti kullanan küresel nüfusun % kaçı kripto para kullanıyor? İşte detaylar!

Kripto para ile ilgili sektörler, değerleme ve popülerlikte bir artış kaydetmeye devam ettikçe, küresel kripto para biriminin benimsenmesi özellikle de son aylarda daha da arttı. Bununla birlikte, küresel kripto mülkiyeti nispeten düşük kalmaya devam ediyor, ancak belirli bölgelerin öncülüğünde hala artıyor.

interneti kullanan küresel nüfusun % kaçı kripto para kullanıyor? İşte detaylar!

Özellikle kripto para ile ilgili güncel içerikleri ile bilinen finans haberleri üreticisi Finbold tarafından elde edilen verilere göre, interneti kullanan küresel nüfusun yaklaşık %10,2'si bir tür kripto para birimine sahip.

Çeyrek 2021'de yapılan ve 26 Ocak 2022'de yayınlanan bir ankete göre ise, Tayland %20,1 ile en yüksek paya sahipken, onu Filipin kullanıcılarına benzer bir yüzdeyle %19,4 ile Nijerya izliyor. Amerika Birleşik Devletleri kullanıcıları %12,7 pay ile 14. sırada yer alıyor.

Verilere göre kripto para kullanıcılarının 25-34 yaş arasındaki bireyler arasında daha fazla kullanıldığı, erkeklerin payı %15,5 iken kadınların payı %9,5 olduğu görülüyor. 16-24 yaş arasındaki kripto para yatırımcılarının ise yüzde 13,3'ünü erkekler, yüzde 6,4'ünü kadınlar oluşturuyor.

Son olarak şunu eklemeliyiz ki; sektör, ana akımdan ilham alan kurumsal girişe geçiş yapan çeşitli kripto para birimleri ile büyüdükçe rakamlar değişebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.