Güncel

iOS 12 Beta 7 güncellemesi geri çekildi!

Apple, performans sorunları nedeniyle iOS 12 Beta 7 güncellemesinin dağıtımını durdurdu.


Dün sizlere iOS 12 Beta 7 güncellemesinin yayınlandığı haberini aktarmıştık hatırlarsanız. Anlaşılan büyük bir sorun nedeniyle artık bu güncelleme kullanılamıyor. OTA ile yüklemek isteyen kullanıcılar bir süredir güncellemenin kullanılabilir olmadığını fark etti.

Bunun nedeni Apple’ın güncellemeyi geri çekmiş yani dağıtımını durdurmuş olmasından kaynaklanıyor. Apple, performans sorunları nedeniyle iOS 12 Beta 7 güncellemesinin dağıtımını durdurdu. Peki ama bu sorunlar tam olarak neden kaynaklanıyor? 

Gelen bilgilere göre, birçok kullanıcı güncelleme sonrası herhangi bir uygulamayı açmak istediğinde uygulamanını açılmaması sorunu ile karşılaşmaktalar. Bazı kullanıcılar ise cihazlarının dakikalarca donup kaldığını ve ardından kendiliğinden düzeldiğini belirtmekte.

iOS 12 Beta 7 güncellemesi geri çekildi!

Ayrıca donma sorunu sadece uygulamalar için geçerli değil. Bildirim Merkezi’ndeyken veya Kilit Ekranı’ndayken de donma sorununun yaşandığı rapor edilen konular arasında. Kullanıcılarına daha fazla acı çektirmek istemeyen Apple, anlaşılan hızlı davranarak güncelleme sayfasını inaktif etmiş durumda.

Apple bugün, iOS 12’nin herkese açık beta sürümünü de yayınlamayı planlıyordu, ancak bu sorunlar güncellemenin yeniden ele alınana kadar yayınlanmasında gecikmeye neden olacak gibi duruyor.

Apple'ın son güncellemeyi ne zaman tekrardan yayına alacağı ise hala belirsizliğini koruyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.