iOS 14.2 ile büyük bir yenilik daha geliyor!

Apple'ın, iOS 14.2 güncellemesine, güncelleme listesinde bulunmayan bir yenilik eklediği keşfedildi. İşte o geliştirme!

iOS 14.2 ile büyük bir yenilik daha geliyor!

Brezilya'nın MacMagazine'ine göre, iOS 14.2 güncellemesi, Apple tarafından güncellemenin değişiklik listesine eklenmemiş olmasına rağmen FaceTime aramalarının çözünürlüğünü geliştirdi. MacMagazine, 2017'den beri tüm iPhone modelleri için resmi teknik özellikler sayfalarına dayanarak, iPhone 11 serisine kadar olan iPhone 8 birimlerinin Wi-Fi üzerinden 1080p çözünürlükle FaceTime HD yapabildiğini söylüyor. iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, FaceTime HD'yi WiFi ve 5G üzerinden kullanabilir. Hiçbir iPhone modeli 4G / LTE hücresel bağlantı üzerinden maksimum 1080p yüksek çözünürlüklü görüntülerden FaceTime HD'yi kullanamaz ve hatta yeni 5G özellikli modeller bile yararlanamaz. 

Apple, FaceTime'ı 2017 ve sonrasında piyasaya sürülen iPhone'larda 1080p çözünürlüğe yükseltti 

FaceTime, 7 Haziran 2010'da iPhone 4'ün tanıtımıyla Apple tarafından tanıtıldı. O zamanlar AT&T'nin, sınırsız müşterilerinin FaceTime'ı hücresel ağ üzerinden kullanmasını engellediğini ve söz konusu aboneleri FaceTime için Wi-Fi bağlantısı kullanmaya zorladığını hatırlayabilirsiniz. AT&T sonunda FCC tarafından Ağ Tarafsızlığı kurallarını ihlal ettiği için suçlandı. FaceTime üzerinden görüntülü grup sohbetinin aynı anda 32 katılımcı ile gerçekleştirilebileceğini unutmayın. FaceTime HD'nin hiçbir iPad modelinde bulunmadığını belirtmeliyiz.

Apple upgrades FaceTime to a 1080p resolution on iPhones released in 2017 and later - Apple improves FaceTime thanks to a major change

FaceTime HD, uygulamanın HD olmayan sürümüne kıyasla görüntü kalitesinde gözle görülür bir fark sunar. Apple'ın neden FaceTime yükseltmesini iOS 14.2 belgelerine dahil etmemeye karar verdiği ve bunun yerine yükseltme konusunda sessiz kalmaya karar verdiği bilinmiyor. Apple bu konuda sessizliğini sürdürse de, gittikçe daha fazla iPhone kullanıcısı ikinci bir karantina ile karşı karşıya kaldıkça, küresel bir salgın sırasında FaceTime'ı daha iyi hale getirmek mantıklı geliyor.