Güncel

mini LED panelli iki yeni MacBook için tarih belli oldu

Apple, mini LED panel teknolojisi kullanan iki MacBook çıkarabilir. Aynı zamanda bu teknolojiyi kullanan iPad'ler de çıkarmayı düşündüğü söyleniyor.

mini LED panelli iki yeni MacBook için tarih belli oldu

Muhtemelen şimdiye kadar Apple'ın mini LED panelli yeni iPad'ler ve MacBook'lar çıkarmayı planladığını duymuşsunuzdur. Kazançlar beklenenden çok daha iyi çıkmasıyla Apple ve tedarikçileri için işler yolunda gidiyor gibi görünüyor. Ming-Chi Kuo bu yüzden mini LED panelli iki yeni MacBook göreceğimize inanıyor.

2021'de mini LED panelli iki MacBook gelecek!

Daha düşük fiyatlı MacBook Air ve yeniden tasarlanmış bir MacBook Pro, MacBook ailesinden yeni ekran teknolojisini benimseyen ilk ikili olacak. iPad'ler de aynı muameleyi görecek, ancak MacBook'lar çoğunlukla yeni M1 çipi nedeniyle mini LED'in benimsenmesinde itici gücü olmaya devam edecek. Aslında analist, önümüzdeki üç yıl içinde MacBook'ların yıllık sevkiyatlarının yüzde 100 artacağını tahmin ediyor.

Sevkiyatlardan bahsetmişken, daha iyi verime bağlı olarak Apple mini LED siparişlerini 2021 için yüzde 350, 2022 için yüzde 450 artırarak 10-12 milyon ve 25-28 milyon adede ulaştı. Epistar'ın mini LED panel pazar payının yüzde 90'ını alması bekleniyor, bu da Apple'ın özel teklifiyle neredeyse aynı. Yine de. Epistar'ın yalnızca Apple'dan yararlanmayacağına inanılıyor. Firma büyük olasılıkla diğer şirketlerden LED TV'ler, dizüstü bilgisayarlar, monitörler ve araba ekranları için çok sayıda sipariş alacak.

Ming-Chi Kuo, MacBook'lar ve iPad'ler bir yana, Android için Power Delivery şarj cihazlarının genel tercih haline gelmesiyle gelecek yıl için planlanan üç yeni şarj cihazını bildirdi.

Yorumlar
Şarjcı Mehmet
Şarj aletleri oturtuluyor bir şekilde galiba, farklı kablolardan bıktık yeter hepsini takalım aynı şeye olsun bitsin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.