Güncel

iPad OS 16'yı bekleyenlere kötü haber geldi!

Teknoloji devi Apple’ın iPad OS 16 güncellemesini tamamen es geçip sonbaharda 16.1 sürümü ile yola çıkacağını açıkladı.

iPad OS 16'yı bekleyenlere kötü haber geldi!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Bu yıl, özellikle iPad OS için büyük bir yıl. iPad için özel olarak tasarlanmış özelliklere sahip kendi platformu olarak, iPad OS'u kendi programına göre sunma esnekliğine sahibiz. Bu sonbaharda iPad OS, ücretsiz bir yazılım güncellemesi ile sürüm 16.1 olarak yayınlanacak.” Bu açıklama, aynı zamanda yeni iPad OS sürümünün iOS 16 ile birlikte, aynı zamanda sunulmayacağı ve gecikeceği anlamına geliyor.

Apple açıklama yapmadı

iPad OS 16.1 için henüz kesin bir çıkış tarihi verilmedi ve Apple daha bir açıklama yapmadı. iPad OS güncellemesinin gecikmesi ve 16 sürümünün atlanarak 16.1 ile başlanması, şirketin 2019'dan beri iOS ile birlikte yürüttüğü yayın programını bozuyor. Apple, yayın tarihini neden ileri attığını açıklamadı, ancak bunun nedeni geliştiricilerin yazılımda ince ayar yapmak için fazladan zamana ihtiyaç duyması olabilir.

7 Eylül'de iPhone 14 tanıtılacak

Apple, 7 Eylül'de iPhone 14'ü ve bir sonraki iPad serisini duyuracak. Mevcut iPad söylentileri, temel modelde USB-C bağlantısının geleceği ve Lightning bağlantısından vaz geçileceğini söylüyor. iPad Pro büyük olasılıkla bir işlemci yükseltmesi de alacak ve şirketin en yeni MacBook Air ve MacBook Pro'da kullandığı yeni M2 yongası ile çalışacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.