Güncel

iPhone 5 Aksesuar Krizi!

iPhone kullanıcıları ve üreticilerini zorlayacak gelişme!

iPhone 5 Aksesuar Krizi!

Apple’ın iPhone 5 ile tanıttığı Lightning konnektörü iPhone aksesuar hem iPhone 5  sahiplerini ve de üreticileri biraz zorlayacağa benziyor.

1349438837_region-capture-4.png
iPhone 5 kullanıcıları aksesuar bulma konusunda sıkıntı yaşayacak ve ellerindeki aksesuarları kullanma için Apple’ın yüzde 80 daha küçük olduğu söylediği Lightning-30pin adaptörüne ihtiyaçları bulunuyor. Fiyatının ise minimum 30 dolar olması bekleniyor.

Üreticileri de olumsuz yönde etkilemesi bekleniyor. iLounge sitesinin belirttiğine göre üreticilerin herhangi bir Lightning aksesuarı üretmeden önce kesinlikle ruhsat almaları gerekiyor. Henüz herhangi bir üretici ruhsat konusunda onay almış değil bu da yaklaşık 2 haftadır piyasada bulunan iPhone 5’in uyumluluk taşıyan herhangi bir aksesuarının piyasada olmadığı anlamına geliyor.

Üreticilerin satışları düşmesi ve bu yıl sonuna kadar hedefledikleri satış rakamlarına ulaşamayacakları tahmin ediliyor. Yeni konektörü Lightning her yönde takılabilme özelliği bulunuyor.

Kasım ayında Apple’ın MFİ zirvesi düzenleyip yeni programla ilgili detayları açıklayacağı bekleniyor. Burum da üreticilerin Kasım ayına kadar Lightning uyumlu herhangi bir ürün üretemeyecekleri manasına geliyor.

iLounge aksesuarların yıl sonunda yurt dışında satışa sunulabileceğine dikkat çekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.