Güncel

İran'a Yavuz Selim Yükselir'den enerji yatırımı

İran’da 4 petrol rafinerisi satın alan Yavuz Selim Yükselir, 1 milyar 750 milyon avroluk yatırımla 6 bin kişilik istihdam sağlayacak.

İran'a Yavuz Selim Yükselir'den enerji yatırımı

İran’da 4 petrol rafinerisi satın alan Türk şirketi, 1 milyar 750 milyon avroluk yatırımla 6 bin kişilik istihdam sağlayacak

 Yükselir Group, İran’da 4 petrol rafinerisi satın aldı. Şirket,1 milyar 750 milyon avroluk yatırımla 6 bin kişilik de istihdam sağlamayı planlıyor. Rafinelerin temel atma işlemleri 27 Ekim tarihinde yapılacak.

2007 yılında kurulan petrol, enerji, havacılık, lojistik, marina, bilişim, turizm, inşaat ve canlı hayvancılık olmak üzere dokuz sektörde faaliyet gösteren Yükselir Group, İran’da dört petrol rafinerisi satın aldı. 1 milyar 750 milyon Euro’luk yatırım, altı bin kişilik istihdam sağlayacak. Rafinelerin temel atma işlemleri 27 Ekim’de yapılacak. Bünyesinde bulunan 12 şirketi ve 20.000’in üzerindeki çalışanı ile 15 ülkede faaliyet gösteren Yükselir Group; İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İsviçre, İtalya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Danimarka, Türkiye, Yunanistan, Rusya, Irak, Singapur, Kanada ve ABD’den sonra İran’da da faaliyet göstermeye başlayacak. 

1440161015_yavuz-selim-yukselir-kopya.jpg

Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı - "Yavuz Selim Yükselir"

180 milyon Euro’luk diğer yatırım da Viyana’da yapıldı

Yükselir Group, ayrıca Avusturya’nın en büyük üç alışveriş merkezini satın aldı. Viyana’da bulunan Fendi, Trussardi ve Porada gibi ünlü üreticilerden değerli kumaşlar, halılar, ince tasarımlı aksesuarlarla dikkat çeken mağazalar; müşterilerine sunduğu tarz, asillik ve zariflikleriyle tanınıyor. Einhorn şirketini Yükselir Grup bünyesine dahil eden firma, İranlı ortağı Azadeh Nourazar ile yaratıcı tasarımları ile bilinen bu mağazalarda müşterilerine tasarımcıyla ve ekibiyle doğrudan danışma olanağı sunuyor. Mağazalarda işinde uzman iç mimarlar, ışık planlayıcıları, marangozlar, döşemeciler ve terziler çalışıyor.  Müşterilerine rahatlığı, konforu ve stili bir arada sunan mağazalar, butik ve kreatif çalışmaları ile adından şimdiden söz ettirmeye başladı. 

1440161172_yavuz-selim-yukselir-ve-iranli-ortagi-azadeh-nourazar-kopya.jpg

Yavuz Selim YÜKSELİR ve İran'lı ortağı Azadeh NOURAZAR

Kanada’dan yatırım ödülü alan ilk ve tek firma

Temmuz ayında düzenlenen “Avrupa Başarı Ödülleri” töreninde yılın en başarılı enerji firması seçilen firma, 17 eylülde bir ödül de Kanada’da alacak. Kanada Hazine Bakanlığı tarafından verilecek ödül, firmanın yaptığı yatırımlara ve bu ülkede vergi rekortmeni olmasına istinaden verilecek. En son altı sene önce verilen bu özel ödülü alan tek Türk kökenli firma Yükselir Group olacak. 

Kurdaki dalgalanmalara rağmen yatırım yapmaya devam edeceklerini bildiren Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Yükselir, "İran’da büyük hacimli bir yatırım yaptık, bunun meyvelerini kısa zamanda alacağımızı öngörüyoruz. Kuvvetli mali yapımızın, dinamik ve yenilikçi Ar-Ge ekibimizin, yetişmiş ve iyi eğitimli personelimizin verdiği güçle uluslararası çapta yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Özellikle döviz kurlarındaki dalgalanmalardan tedirgin olan piyasanın yatırımları olumsuz etkilediğini görmekteyiz. Yatırım ve satın alma planlarımızı farklı senaryoları da düşünerek planladık. Böylelikle projelerimiz hız kesmeden devam edecek" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.