İsrail Büyükelçiliği Zaytung haberini paylaştı!

İsrail Büyükelçiliği iPhone 13 pro ve Airpods fiyatlarına istinaden bir paylaşımda bulundu. İşte detaylar.

İsrail Büyükelçiliği Zaytung haberini paylaştı!

İsrail Büyükelçiliği bugün resmi Instagram hesabından bir paylaşımda bulundu. Zaytung'un yaptığı bir haber İsrail Büyükelçiliğinin resmi hesabından paylaşıldı, ancak kısa sürede silindi.

Söz konusu paylaşımda "F-35 Pazarlığında Sona Gelindi: Dışişleri Bakanlığı Uçakların Yerine 1.4 Milyar USD Değerinde iPhone 13 Pro ve AirPods İçin Bastırıyor" ifadelerine yer verildi.

İsrail Büyükelçiliği Zaytung haberini paylaştı!

İsrail Büyükelçiliği Zaytung haberini paylaştı! - Resim : 1

Zaytung haberi neticede iPhone 13 Pro ve Airpods fiyatlarını eleştiriyordu. Haberin içeriğinde "Türkiye, F-35 programından çıkarılmasının ardından içeride kalan 1.4 milyar dolar parasıyla ABD'den bir şeyler koparma pazarlıklarında mutlu sona 1 adım daha yaklaştı. Türkiye tarafından yapılan ''F-35 olmuyorsa bari F-16 falan bi şeyler verin'' teklifine de ABD tarafının ayak diremesinin ardından harekete geçen Dışişleri Bakanlığı, bu kez iPhone 13 ve Airpods için bastırıyor." "Dışişleri'ne yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Türkiye'nin "Ya tamam illa uçak olması şart değil. Telefon melefon öyle elektronikli bi şey de olur. Maksat paramız yanmasın" teklifine ABD tarafı prensipte olumlu yaklaşırken, iki ülkenin yaklaşık 1 milyon adet iPhone 13 ve 600 bin Airpods için el sıkışmasının an meselesi olduğu belirtildi." ifadelerine yer veriliyor.

İsrail Büyükelçiliği ise haberden alınan bir fotoğrafı ve haberin başlığını kendi Instagram hesabında paylaştı. Paylaşımın ardından kısa sürede söz konusu içerik kaldırıldı.

İsrail Büyükelçiliği Zaytung haberini paylaştı! - Resim : 2

Büyükelçilik daha sonra siber saldırıya maruz kaldıklarını resmi hesaplarından açıkladı.