Windows 11 için "Sürükle-Bırak" özelliği geri gelecek!

Windows kullanıcılarının çok sevdiği sürükle bırak özelliği Windows 11'in çıkmasıyla tarih olmuştu. En son Windows 10 da kullanabildiğimiz kullanışlı özellik sanırız artık geri dönüyor.

Windows 11 için "Sürükle-Bırak" özelliği geri gelecek!

Windows 11 ile ilgili en popüler güncellemelerden birisi de görev çubuğunun yeni çalışma şekliydi. Klasik sürükle ve bırak işlevselliğini kaybeden Windows 11 kullanıcıların geneli için büyük bir sorun oldu. Ancak Microsoft, bu hoşnutsuzluğun farkında ve bunu düzeltmek için çalışmalara başladı.

Görev çubuğundan sürükleyip bırakma özelliği Windows 11'e geri dönecek

Windows 11 için "Sürükle-Bırak" özelliği geri gelecek! - Resim : 1Sürükle-Bırak özelliğine ek olarak görev çubuğunun başka sorunları olduğunu da biliyoruz, ancak şu anda bu çözülüyor gibi görünüyor. Deskmodder'den alınan kaynağa göre, Microsoft görev çubuğuna sürükle ve bırak simgeleri yeteneğini geri getirme üzerinde çalışıyor. Bu işlevsellik yıl sonundan sonra hazır olacak. Daha erken gelme ihtimali de bulunan özelliği Windows 11 kullanıcıları hoş karşılayacaklardır.

Yapı 22458'de bu özellik zaten gizli olarak bulunuyordu. Tabii ki özelliğin çalışması için kayıt defterini değiştirmeniz de gerekiyordu. Microsoft sayısız alanda özellikler için çalışıyor ancak şimdiye kadar Windows Insider programında gördüklerimizin haricinden fazlasını bizlere göstermedi.

Görünüşe göre yazılım devi yeni görev çubuğunun basitliğini kabul ediyor ve çok yakında bu üretkenliği geri kazandıracak. Birçok kullanıcıda bu adım için Microsoft'a teşekkür edecektir. Gerçek şu ki, üretkenliği artıran bir şirketin en popüler özelliklerinden birini kaldırması aslında hiç de mantıklı değildi.

Ekim 2022 güncellemesine kadar sürükle-bırak özelliğinin gecikmeyeceğini ve bu işlevselliği herhangi bir ara yama aracılığıyla alacağımızı umuyoruz. Microsoft, yeni işletim sisteminin başarılı olmasını istiyorsa, Windows'u tanımlayan mevcut ve kullanışlı özellikleri geri getirmesi gerekiyor.