Güncel

İstanbul'u sarsan fırtına ne zaman bitecek?

Dünden beri İstanbul'da ciddi bir fırtına mevcut. Hayatı etkileyen yoğun fırtına bugün de devam ediyor. Peki söz konusu problem ne zaman bitecek?

İstanbul'u sarsan fırtına ne zaman bitecek?

Dün sabah saatlerinde başlayan şiddetli fırtına İstanbul'da adeta hayatı felç etti. Ağaçları dahi yerinden sökecek kadar kuvvetli bir fırtına çıkınca motorlu kuryeler ile sipariş kapatıldı. Getir ve YemekSepeti gibi şirketler kuryelerin can güvenliği nedeniyle bugün akşam 18.00'a kadar sipariş verme işlemlerini durdurdu.

İstanbul'u sarsan fırtına ne zaman bitecek?

İstanbul'da fırtına ve yağış etkili olmaya devam ediyor. Sosyal medyada bazı yerlerin çatılarının uçtuğu anlar paylaşıldı. Fırtına o kadar şiddetli ki Kozyatağı Mahallesi'nde kuvvetli rüzgar nedeniyle bir ağaç park halindeki bir minübüsün üstüne devrilmiş. Peki bugün de etkisini sürdüren bu şiddetli fırtına ne zaman son bulacak?

Yapılan açıklamalara göre bu akşam 18.00 civarlarında şiddetli fırtına etkisini kaybetmeye başlayacak. Şu an için İstanbul'da deniz ulaşımı da durmuş durumda. Şehir Hatları hava durumu nedeniyle Kadıköy-Karaköy-Eminönü, Üsküdar-Karaköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Bostancı-Karaköy-Kabataş, Bostancı-Adalar, Kabataş-Adalar, Adalar-Beşiktaş-Ortaköy-Üsküdar-Kadıköy seferlerini iptal edilirken, İstanbul Deniz Otobüsleri de Pendik, Yenikapı, Kabataş ve Kadıköy'den Yalova, Bursa, Bandırma'ya gerçekleştirilen vapur ve deniz otobüsü seferlerini iptal etti. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden gelen bilgiye göre fırtına bugün saat 18.00 sıralarında etkisini kaybedecek. Kurye servisleri de akşam saatlerinde tekrar normal seyrinde başlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.