İşte ABD'de en çok aranan kripto tokenler! İlk sırada DOGE var!

DOGE, ABD'de en çok aranan kripto para birimidir ve onu Bitcoin takip eder; SHIB ise 4. sırada! İşte ABD'nin en çok ilgi duyduğu kripto paralar!

İşte ABD'de en çok aranan kripto tokenler! İlk sırada DOGE var!

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, Amerika Birleşik Devletleri'nde çevrimiçi olarak en çok aranan dijital varlıklar arasındaki konumlarıyla gösterilen meme kripto para birimlerinin hala çok popüler olduğunu doğruladı.

İşte ABD'de en çok aranan kripto tokenler! İlk sırada DOGE var!

Coin Insider'daki kripto uzmanları tarafından yürütülen Google Trendler verilerinin analizine göre, köpek meme jetonu Dogecoin (DOGE), Illinois, Hawaii, New Jersey ve Florida dahil 23 eyalette en çok aranan jeton.

Bu arada, diğer meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), New York, Texas, California ve Nevada dahil olmak üzere yedi eyaletteki kullanıcıların en çok aradığı dördüncü sırada yer alan kripto para birimi oldu!

İşte ABD'de en çok aranan kripto tokenler! İlk sırada DOGE var! - Resim : 1

Kaynak: Coin Insider

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), en çok aranan ikinci kripto para birimiydi. Özellikle on eyaletteki kullanıcılar, amiral gemisi dijital varlığa nasıl yatırım yapacaklarını öğrenmek için Google'a yöneliyordu.

Başka yerlerde, sekiz ABD eyaletindeki kullanıcıları ile yatırım yapma hakkında bilgi arayan Ethereum (ETH), ABD'de Google'da en çok kullanılan üçüncü dijital para birimi olurken, Cardano (ADA) ve Lithium Coin (LITH) en popüler arama terimleriydi.

İşte ABD'de en çok aranan kripto tokenler! İlk sırada DOGE var! - Resim : 2

Kaynak: Coin Insider

Bir Coin Insider sözcüsü, bulgular hakkında şunları söyledi:

“Bu çalışma, Dogecoin'in internetteki en popüler kripto para birimi olarak Bitcoin'i geride bırakmasıyla, bu yatırımların ABD genelinde nereden geldiğine dair inanılmaz bir fikir sunuyor. Dünya çapında 6.500'den fazla kripto para birimi mevcutken, en değerli olmayan para birimlerinin hala en çok arananlar olduğunu görmek büyüleyici.”