İşte Bitcoin'in kırması beklenen iki önemli fiyat direnci seviyesi!

Bitcoin'in rahatlama rallisi başlatmak için kırılması gereken iki önemli fiyat direnci seviyesi!

İşte Bitcoin'in kırması beklenen iki önemli fiyat direnci seviyesi!

Bitcoin ( BTC ) fiyatı, 17.000 $ direnç seviyesini aşamadığı için hala bir konsolidasyon aşamasında. Amiral gemisi kripto para birimi yanlara doğru işlem yaparken, olası bir ralli için çapa görevi görebilecek potansiyel pozisyonlara odaklanılıyor.

İşte Bitcoin'in kırması beklenen iki önemli fiyat direnci seviyesi!

Bu satırda, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, Bitcoin'in mevcut fiyat hareketini "sıkıcı" olarak nitelendirdi ve varlığın belirli direnç seviyelerini kırması durumunda bir rahatlama rallisine çıkma şansı olduğunu belirterek, YouTube'da yayınlanan bir videoda söyledi.

Poppe'ye göre, varlık 17.400 $ ve 17.700 $ seviyelerini geçerse, Bitcoin'in yükselişi daha hızlı hızlanabilir.

“Yukarı doğru hareket edersek odaklanabileceğimiz bazı önemli dirençlerin olduğu bir duruma bakıyoruz; Tabii ki, bu direnci 17.400 $'da yakaladık ve 17.700 $ civarında olan bir direncimiz daha var. yani bu ikisi, eğer yukarı doğru kırılırsak oldukça hızlı bir şekilde hızlanacak” dedi.

Aynı zamanda analist, Bitcoin'in fiyatı 16.600 doların altına düşerse, senaryonun genel olarak piyasayı bozabileceği konusunda uyardı. Bu çizgide, fiyatı olası bir çöküşten korumaya yardımcı olmak için boğalara odaklanılır.

Ayrıca, Kitco News analisti Jim Wycoff, hem boğalar hem de ayılar yetersiz güç sergiledikleri  için Bitcoin'in yılı muhtemelen dalgalı bir yolda bitireceğini belirtti.

“Ticaret yatay ve dalgalı olmaya devam ediyor. Ne boğaların ne de ayıların kısa vadeli bir teknik avantajı yok, bu da yakın vadede aynı yatay ticaret hareketini gösteriyor. Yeni yıl başlarken daha aktif Ticaret arayın” dedi.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında Bitcoin, günlük yaklaşık %0,6 kayıpla 16.730 dolardan işlem görüyordu, haftalık grafik ise varlığın neredeyse %0,7 oranında düşmesiyle yatay ticareti gösteriyor. Aynı zamanda, Bitcoin 321.56 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonunu kontrol ediyor.

İşte Bitcoin'in kırması beklenen iki önemli fiyat direnci seviyesi! - Resim : 1

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin'in oynaklığı durgunlaşıyor

Özellikle, Bitcoin konsolide olurken, önceki bir Finbold raporu, varlığın oynaklığının durduğunu gösterdi. Gerçekten de, FTX kripto para borsasının çöküşünün genel etkisinin ardından oynaklık arttı.

İlginç bir şekilde, Bitcoin FTX fiyaskosundan etkilense de, efsanevi yatırımcı Bill Miller , BTC'nin performansının 17.000$ pozisyonu civarında gezinerek dikkate değer kabul edilebileceğine dikkat çekti.

Bu arada analistler, Bitcoin'in yeniden toparlanmadan önce 9.000 dolara kadar düşebileceğini de tahmin ettiler. Özellikle, fiyat pozisyonu, son boğa koşusunun temelini oluşturdu.

Başka bir yerde, PricePredictions'daki makine öğrenimi algoritması, Bitcoin'in büyük olasılıkla yeni yıla bir konsolidasyon yolunda gireceğini gösteriyor. Tahmine göre Bitcoin 2023'ün ilk gününde 16.722 dolardan işlem görecek.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.