Güncel

İşte kendini imha eden kitap!

Kendini imha eden kitap piyasaya çıktı.


Arjantin'de bir yayınevi özel bir teknik kullanarak içeriği zamanla kaybolan bir kitap tasarladı. İnsanların kitaplara ilgisini arttırmak için ve okumaya yönlenmeleri için tasarlanan bu kitabın ilk versiyonuna ise "Beklemeyen Kitap" konseptiyle okuyuculara sunuldu.

İlk eser Latin Amerika öykülerinden oluşuyor ve "Gelecek Bizim Değil" başlığıyla piyasaya sürülüyor. Kitapçılara dağıtıldığı ilk günden yok satan kitap büyük ilgi göreceğe benziyor. Kitapta uçucu mürekkep kullanılıyor. Bu mürekkep kitap paketinden çıktığı andan itibaren 2 ay içinde siliniyor. Onun için kitabı biran önce okuyup bitirmek gerekiyor.

1341414544_kendini-imha-eden-kitap-piyasaya-cikti-37586501876o.jpg

Kitabın tanıtım videosunda "İlk denemesinde okuyamayanlar bir daha asla okuma şansı bulamayacak" sloganı kullanılmış. Yayınevi bu konsepti ikinci bir baskısı olmayacak kitaplar için kullanılacağını açıkladı.

Editörün yayınlandığı basın duyurusunda, yeni konseptin okuyucuları motive etmeyi ve yayıncılık dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçladığını söyledi. Ağzı kapalı ve hava almayan bir paket içinde satışa sunulan kitabın sayfalarındaki yazı, hava ve güneşle temas edince 60 gün içinde tamamen siliniyor. Bu sebeple kitabı alan kişinin, bu kitabı bir an önce okumaya başlaması ve yazılar silinmeden önce okumayı bitirmesi gerekiyor. Paketin dış yüzünde "Dikkat bu kitabın içeriği iki ay içinde yok olur." yazıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.