Güncel

İşyerlerinde dizi izleme oranı arttı

Dizi sezonu açıldı, işyerlerinde dizi izleme oranı arttı


Yeni yayın döneminin başlamasıyla birlikte dizi sezonu da açılırken, birçok TV kanalına video altyapı hizmeti sunan Medianova’nın verileri akşam TV’de izlenemeyen dizilerin ertesi gün işyerinde izlendiğini gösteriyor.

İnternette izlenen videoların toplamda yüzde 60’tan fazlasını spor ve diziler oluşturuyor. Yüzde 37 ile ilk sırada spor içerikleri yer alırken, dizilerin izlenme oranı yüzde 27’yi buluyor. Dizilerin yaklaşık üçte biri ise işyerlerinden ve ağırlıklı olarak TV’den yayınlandıkları günün ertesinde izleniyor. Gün içinde ev ve işyerlerinde en çok dizi izlenen saatler ise 14-16 saatleri arası olarak öne çıkıyor.

Yapılan araştırmalara göre yaz aylarında düşüş görülse de mevcut durumda işyerlerinde yoğun bir video trafiği olduğu görülüyor. Çalışma gününün başlamasıyla birlikte, yani saat 9’dan itibaren önemli bir artış kaydediliyor. Günün ilk saatlerinde ağırlık olarak haber içerikli videolar izlenirken, öğle saatlerinden itibaren diziler tercih edilmeye başlanıyor. Saat 16’dan itibaren işyerlerinde video izleme oranının düştüğü görülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.