Güncel

LG, yeni 4K OLED TV'leri ile oyunun kurallarını baştan yazıyor

LG Electronics yaptığı duyuruyla dünyanın ilk 4K ULTRA HD (3840 x 2160) çözünürlüklü OLED TV’sini piyasaya çıkarttığını açıkladı. LG’nin yeni televizyonu 77 ve 65 inçlik iki farklı modelle (77EG9700 ve 65EC9700) ve ışık emici organik diyotlar içeriyor

LG, yeni 4K OLED TV'leri ile oyunun kurallarını baştan yazıyor

Televizyonlar son dönemde büyük bir değişim yaşıyor. Plazma ile başlayan yolculuğumuz, LCD ile devam etti, LED TV'ler ile çözünülürlükler iyice arttı ve en son OLED TV'ler hayatımıza girdiler. OLED TV'ler 4K çözünürlüğü ne zaman destekleyecek diye tartışırken LG Electronics yaptığı duyuruyla dünyanın ilk 4K ULTRA HD (3840 x 2160) çözünürlüklü OLED TV’sini piyasaya çıkarttığını açıkladı. Aşağıdaki LG OLED TV şu anda ülkemizde resmi olarak satılan bir ürün olup fotoğraf çekimi kendimize aittir.

1410036337_20140906192509.jpg

OLED Tv'lerin sizi en sarsacak tarafı kesinlikle renklerin doygunluğu ve televizyonun inceliği olacaktır. Aşağıdaki fotoğrafta LG OLED Tv'nin ne kadar ince olabileceğinin görsel kanıtıdır.

1410036510_20140906192518.jpg

LG’nin yeni televizyonu 77 ve 65 inçlik iki farklı modelle (77EG9700 ve 65EC9700) ve ışık emici organik diyotlar içeren kavisli ekranıyla günümüzde var olan en iyi görüntü teknolojisini kullanıcılarının beğenisine sunuyor. LG 4K OLED TV, OLED teknolojisinin geleneksel ekran teknolojisine olan üstünlüğünü ortaya koymanın yanında mükemmel bir izleme deneyimiyle geleceğin televizyonunu kullanıcılarına sunuyor.

1410035596_lg-4k-oled-tv-01.jpg

LG 4K OLED TV, LG Display tarafından geliştirilen gelişmiş paneliyle LG’nin tescilli Four-Colour Pixel WRGB teknolojisini de içeriyor. 33 milyon sub-piksel ile hayatın içindeki renkleri ve sonsuz kontrast oranını yakalayan LG 4K OLED TV, izleyen kişilere en gerçekçi görüntüyü sunuyor. Daha zengin, daha parlak ve daha doğal tonlara sahip kendinden ışıklandırmalı pikseller aynı zamanda daha derin siyah renkler sağlıyor. Hızlı tepkime süresi sayesinde herhangi bir bulanıklık ya da titreme olmadan hareketleri kusursuz bir şekilde gösterebiliyor.

 1410035645_lg-77-4k-oled-tv-01.jpg

“LG Electronics, 4K OLED TV’lerle oyunun kurallarını değiştirecek”

LG Electronics Ev Eğlencesi CEO’su Hyun-hwoi Ha konuyla ilgili şunları söyledi: “LG 4K OLED TV, yeni jenerasyon TV pazarının dinamiklerini kökten değiştirecek bir bakış açısıyla bu alandaki teknolojik gelişimin tepe noktasını oluşturuyor. Görüntü teknolojilerinde devrim yaratacak yeni bir adım atarken OLED teknolojisi de tüm endüstriyi yeniden şekillendirecek önemli bir rol üstlenecek. 4K OLED TV’nin oyunun kurallarını değiştireceğini büyük bir samimiyetle söyleyebilirim.”

Yaprak şeklindeki ayağı ve ince, kavisli ekranıyla birlikte LG 4K OLED TV, sinema salonunu evinize getirmekle birlikte tasarımıyla da evinize renk katıyor. 65EC9700 ve 77EG9700 kurulum kolaylığını sağlamak için duvara da asılabiliyor. LG’nin çoklu kanal ULTRA SURROUND ses sistemi, ekranın sağladığı üstün kaliteli ve gerçekçi görüntülere yine en gerçekçi seslerle eşlik ediyor. Ses sistemleri üzerindeki uzmanlığıyla tanınan Harman Kardon’un ses teknolojisi ile zengin ve detaylı bir atmosfer yaratıyor.

1410035663_lg-77-4k-oled-tv-03.jpg

Ödüllü 4K OLED TV’ler

Bu yıl gerçekleşen Tüketici Electroniği Fuarı’nda (CES) En İyi İnovasyon Ödülü’nü alan LG 4K OLED TV, kolay bağlantı, kolay geçiş ve kolay keşif konseptleri ışığında birçok gelişmiş ve rahatlık sağlayan özelliğe sahip webOS platformunu da beraberinde sunuyor. webOS çok yakın bir zaman önce Avrupa Görüntü ve Ses Birliği (EISA) ödüllerinde de eşsiz sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde ödüle layık görüldü.

Hyun-hwoi Ha ayrıca şunları da ekledi: “OLED TV’ler birkaç sene içerisinde tamamen LCD televizyonların yerini alacak. Bu değişime LG Electronics’ten daha iyi hazırlanan bir şirket olduğunu düşünmüyoruz. OLED teknolojisinin faydaları tartışılmaz şekilde ortada. Görüntüde bulanıklık, bozulma ve kavisli LED ünitelerindeki renk kayması gibi durumlar OLED TV teknolojisiyle tamamen ortadan kalkıyor. 4K OLED TV, renk üretimi, kontrast oranı, detaylılık ve görüş açısı olarak kullanıcılar için tamamen mükemmel bir değer yaratıyor.”

LG, yakın zaman içerisinde 65 ve 77 inç 4K OLED TV’ler için ön sipariş sürecini başlatacak. Yeni 4K OLED TV’ler Kore başta olmak üzere Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarında da kısa süre içerisinde yerlerini alacağı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.