Güncel

Jack Daniels, üç ticari marka başvurusu ile meta veri deposuna katıldı!

Metaverse'deki viski: Jack Daniel'in sanal içecekler markası için dosyaları! Küresel Viski markası Jack Daniels, üç ticari marka başvurusu ile meta veri deposuna dahil olan en son varlık oldu!

Jack Daniels, üç ticari marka başvurusu ile meta veri deposuna katıldı!

Daha fazla küresel marka, hizmetlerine metaverse ve mantar olmayan belirteçleri ( NFT'ler ) dahil etmenin algılanan faydalarından yararlanmak için giderek daha fazla yol kat ediyor. Sonuç olarak, küresel Viski markası Jack Daniels, üç ticari marka başvurusu ile meta veri deposuna ilgi gösteren en son varlıktır. 

Jack Daniels, üç ticari marka başvurusu ile meta veri deposuna katıldı!

Jack Daniels, metaverse'de NFT onaylı medya, sanal içecekler, barware, giyim, dijital cüzdanlar ve koleksiyon ürünleri satmak amacıyla 13 Eylül'de ticari markalar için başvuruda bulundu. 

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) başvuru, lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 19 Eylül'de  bir tweet ile onaylandı.

Dosyanın bir kısmı, Jack Daniels'ın içecek ve giyim alanında bilgi sağlamak için indirilmiş bilgisayar yazılımı sağlamaya çalıştığını belirtiyor. 

Meta veri deposunu benimseyen daha fazla marka

Sektör henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen meta evrende pay almaya çalışan tüketici markaları ve bireyler arasına Jack Daniels'ın da katıldığını belirtmekte fayda var. Benzer bir yol izleyen öne çıkan markalar arasında, popüler markası M&M için NFT ticari marka başvurusunda bulunan çikolata üreticisi Mars Inc. yer alıyor.

McDonald's ve KFC de dahil olmak üzere metaverse'e giren diğer gıda şirketleri, ürünlerini sanal dünyalarda sunmayı hedefliyor. Bu markalar, 26 ticari marka başvurusunda bulunan basketbol yıldızı Kevin Durant'ın liderliğindeki alanda ilerleme kaydediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.