Güncel

Jaguar I-Pace eTrophy en zorlu hava koşullarında!

Jaguar’ın tamamen elektrikli ilk SUV modeli I-PACE’in yarış pistlerindeki kardeşi Jaguar I-PACE eTROPHY, -40 derecede gerçekleştirilen soğuk hava testlerinden başarıyla geçti.

Jaguar I-Pace eTrophy en zorlu hava koşullarında!

Suudi Arabistan'da gerçekleştirilen ABB FIA Formula E yarışlarında sahne alan Jaguar I-PACE eTROPHY, Arjeplog tesisinde ve Çıldır Gölü'nde gerçekleştirilen zorlu soğuk hava testlerinden tam not alarak geçmeyi başardı. 

Jaguar I-Pace eTrophy en zorlu hava koşullarında!

Dünyanın en kuzeyindeki şarj noktasında pillerini dolduran Jaguar'ın elektrikli yarış otomobili I-PACE eTROPHY, zorlu koşullarda da üstün performans sergilemeyi başararak mimarlarını mutlu etti.

Panasonic Jaguar Racing'in Formula E pilotu Nelson Piquet Jr'ın direksiyonuna geçtiği Jaguar I-PACE eTROPHY, bölgedeki donmuş göller üzerinde hazırlanan parkurda limitlerine kadar kullanıldı.

Jaguar I-Pace eTrophy en zorlu hava koşullarında! - Resim : 1

I-PACE eTROPHY'nin buz üzerindeki potansiyelini ortaya çıkarmak adına, çoğu otomobilin çalışma sıcaklığı olan -30 dereceden daha da soğuk hava koşullarında, trafiğe kapalı alanda yapılan sürüşlerde 195 km/s'lik son hızına ulaşmayı başardı.

Buz üstünde dengeli ve güvenli bir sürüş deneyimi sağlayan Jaguar I-PACE eTROPHY, Borusan Otomotiv ekibi ve profesyonel BOM pilotları tarafından test edildi. Jaguar I-PACE eTROPHY, yoldan kopmadan stabil bir sürüş vadediyor.

Bataryasının en gelişmiş termal yönetim sisteminin etkinliğini kanıtlamak üzere seri üretim Jaguar I-PACE'ten sonra ilk kez buz üzerine çıkan Jaguar I-PACE eTROPHY, sıfırın altındaki koşullarda üstün performans, verimlilik ve dayanıklılık sunduğunu kanıtladı.

Jaguar I-PACE, hızlı şarj desteği ile sadece 40 dakikada yüzden 0'dan yüzden 80 pil doluluğuna ulaşabiliyor. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Araç fazlasıyla sıkı duruyor değil mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.