Güncel

Jeff Bezos 35 milyar dolara karısından boşandı

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengin isimlerinden olan Jeff Bezos, karısından boşanmak için 35 milyar dolar ödemeyi kabul etti.

Jeff Bezos 35 milyar dolara karısından boşandı

Dünyanın sayılı zenginlerinden biri olan ünlü ticaret sitesi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, MacKenzie Bezos'tan boşanmak için 35 milyar dolar ödemeyi kabul ettiğini açıkladı.

Jeff Bezos 35 milyar dolara karısından boşandı

BBC'nin haberine göre, çift boşanma anlaşmasında, MacKenzie'nin, dünyanın en değerli markası konumundaki internet perakende satış devi Amazon'da 35,6 milyar dolar değerinde hissesini koruması konusunda mutabık kaldı.

Anlaşmaya göre MacKenzie, Washington Post gazetesi ile uzay seyahat şirketi Blue Origin'deki hisselerini devredecek.

Boşanma anlaşmasının detaylarına ilişkin bilgi verilmezken, taraflar Twitter hesaplarında birbirleri için olumlu yorumlar içeren mesajlar paylaştı.

Jeff Bezos'un Seattle'da 1994'te evlerinin garajında kurduğu Amazon'un ilk çalışanlarından biri yazar eşi MacKenzie olmuştu. 1993'te evlenen çiftin 4 çocuğu bulunuyor. Forbes dergisine göre, Amazon'daki hisseleri, MacKenzie Bezos'u dünyanın en zengin 3. kadını yaparken, Jeff Bezos dünyanın en zengin kişisi olmayı sürdürecek. Jeff Bezos'un sadece Amazon'daki hisseleri 107 milyar dolar değerinde.

Yorumlar
Ziyaretçi
Kadın hakları değil mi? Kadın erkek eşitliği!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.